lütfen yardım edin canım çok sıkkın....

Daphnes_Mum soruyor: 10

Bilmiyorum belki ben abartıyorum yine ama çok endişeliyim kızımın karnı sürekli şiş, kayınvalideme göre göbekli bir bebek ama bilmiyorum ki normal mi acaba? Tüm bebekler kurbağa karınlı mıdır yoksa gerekli tetkikleri yaptırsam mı acaba? Biraz araştırdım internetten karaciğer-dalak büyümesinin belirtilerinden  biriymiş. Ama biz 1 yaşına kadar her ay dr. kontrolüne götürdük en son kontrolümüzde 1.5 ay kadar önce yapıldı sonuçta dr her seferinde elle iç organlarını kontrol etti , şimdi ne yapsam acaba ? Ultrasonun yan etkileri var mıdır çektirtsek? Bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen yardım edin.
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


iptal_uye

bizim de göbüşümüz var, problem olduğunu sanmam


seyma_eymen

 bizim akrabarın bebekleride göbüşlü takmayın kafanıza


EsraEA

Tracy Hoggun kitabında yazıyordu galiba, bebekler için "Buda göbeği" gibi bir tanım vardı :)


elvan

kızım da göbeklilerden :) hamile karnı gibi :)) bazen göğüs altı bol elbise-bluz giydirdiğimde göbek daha da meydana çıkıyor, komik görünüyor... bir ara benim de aklıma takılmıştı ama arkadaşların dediği gibi doktor kontrolünden geçiyordu bir sorun olsa söylerdi. üstelik bebeklerin pek çoğu göbekli. takılma bence de ;)


Fundaaa

üzülmeyin bence benim oğlumunda bebekliğinden beri karnı şiş,kendide zayıftı göbek ondan 2 adım önde gidiyodu:) :) :) dr bi sorun yok demiştiyasemin_ekin

aynen bizde de var o göbek. hatta yıllar önce ben daha evli bile değilken, merak etmiş bir doktora sormuştum "küçük çocukların karnı niye daha şiş duruyor" diye. O da bana bilimsel açıklamasını yapmıştı. Açıklamayı tam hatırlamamakla birlikte normal bir şey olduğunu hatırlıyorum.


Daphnes_Mum

Evet normal bir durummuş doktorumuz elle kontrol etti, herşeyin yolunda olduğunu söyledi. Ben yinede check-up olması amacıyla batın ultrasonu çektirttim , ve çok şükür herşey yolundaymış. Hepinize çok teşekkür ederim beni rahatlattığınız için arkadaşlar.


ufukpan

benim kızımın da karnı sürekli şiş. bebeklerin göğüs kafesleri dar olduğu için iç organlar aşağıda toplanırmış, o nedenle de karınları şiş olurmuş diye biliyorum.leylalperzeynep

benim kızımın karnıda hep şiş. bende bugün sordum doktorumuza . olabilir dedi bazı bebeklerin karın kasları ve zarları ince olabiliyo buda su bile içse karnını şiş gösteriyo dedi. bende pek tatmin olmadım ama inşallah öyledir.


fleez

arkadaşlar acaba bebekleriniz büyüdkçe göbekler ne oldu, benim kızım hala göbekli, yani çok göbekli, şişman değil o yüzden değil, bazen çok endişeleniyorum, sizin çocuklarınız şimdi nasıl göbekleri acaba

 Cevaplamak için Üye ol