Ateş olmadan, geniz akıntısı ve öksürük

yesil soruyor: 10

Kızımın özellikle son bir haftadır artan öksürüğü var. Hiç ateş olmadı, keyfi, iştahı da yerinde maaşallah...fakat gece yattığında geniz akıntısı oluyor ve bu yüzden gece ve sabah uyandığında öksürüyor..Bu özellikle bu hafta arttı. Ateş olmazsa korkma gibi şeyler söyleniyor etraftan.. bu şekilde olup, kendiliğinden geçer mi? tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


yesil

Teşekkür ederim. zencefili söylemişlerdi ama ben yaşı küçük acaba bir yan etkisi olur mu diye düşünmüştüm. deniycem..bu arada gece yatarken süt içiyor dediğiniz gibi onu da iptal edelim bir kaç gün..


Defnemveannesi

bizde de oldu ates yoktu ama öksürük cok artmıstı. antibiyotik basladı doktor göğse inmiş diye.

ventolin denedik işe yaramadı. antibiyotik kullandık geçti ama kış daha yeni başlıyor öksürük tekrarlarsa hep antibiyotik kullanmak istemiyorum.chroma

Alerjik reaksiyon gösteriyor olabilir. Yün yastık, polar battaniye vs kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız bir süre değiştirin bakalım.

Ayrıca, geniz eti de sebep olabilir bu duruma. Geniz eti bir kaç nedenden dolayı büyüyebilir. Geçen bahar aynı şikayetler Simay'da da oldu, ateş yoktu, gündüz gayet iyiydi ancak gece yatınca akıntıdan ve öksürükten uyuyamıyordu, tabi biz de uyuyamıyorduk. 2-3 hafta doğal yöntemlerle idare etmeye çalıştık.  Ancak düzelmeyince KBB uzmanına gittik. Muayene sonucu kulakta iltihap olduğunu, bu nedenle geniz etinin büyüdüğünü söyledi. İltihabın kuruması için antibiyotik kullanmak durumunda kaldık.


yesil

Ben de ihmal etmiş olmaktan korkuyorum. İnşallah öyle değildir. Doktorlara da güvenemez olduk, gider gitmez antibiyotik veriyorlar..diğer taraftan televizyonlarda orda burda antibiyotiğin zararlarından bahsediliyor. Doktora korkarak gidiyoruz artık...


sunkey

Ayni promlem kizimda da var ama oksuruk ve hapsirik gunduz de devam ediyor.uc gundur bu durumda.dr ihlamur onerdi ve pencere acik uyutun dedi.sunkey

Ayni promlem kizimda da var ama oksuruk ve hapsirik gunduz de devam ediyor.uc gundur bu durumda.dr ihlamur onerdi ve pencere acik uyutun dedi.


yesil

Polar battaniye kullanıyorum acaba onun da mı etkisi var..Bugün battaniyesini değiştirip, gece yatarken süt de vermiycem..bu gece de gözlemleyip, eğer şiddetlenirse doktora götürcem heralde...malesef güvendiğimiz bir doktor yok..o konuda biraz şanssızım. Biraz fazla doktor değiştirdik.

Aynen ben de en son bir operasyon geçirdiğimde antibiyotik kullandım. Ondan önce grip için ne zaman antibiyotik kullandığımı hatırlamıyorum bile..

Beni korkutan çocukların bağışıklık sistemi daha düşük seviyede olduğundan, çabuk ilerlemesi ve ihmal etmiş olmak..İşte o ayrımı yapmak çok zor..Her hastalığında bu stresi yaşıyorum.  


ipekkusgoz

Bir elmayı dörde bölüp çekirdeğiyle kabuğuyla kaynatıp suyunu içirin.

Balın üzerine karabiber ve limon ekleyerek onu da yedirebilirisniz. Ben karabiber koymadan  bala sadece  limon sıkıp veriyorum.yesil

Teşekkür ederim öneriniz için, deneyeceğim.


ema

Eğer öksürük alerjiden kaynaklanmıyorsa temiz bir havluyu ısıtıp hiç kullanılmamış yeşil sabunu o havluya sürüp bebeğin sırtına ve göğsüne koyuyorum günde bir kaç defa.2 günde öksürüğü kesildi oğlumun koca karı yöntemidir:)))Cevaplamak için Üye ol