nE yedirebilirim?

tuanapelinsu soruyor: 6

Selam arkadaşlar siteye yeni üye oldum kullanımını öğrenmeye çalışıyorum iki kız annesiyim 2. Kızım 7,5 aylık bebeğimle ilgili araştırma yaparken bu siteye baktım ve üye oldum genellikle bebeğime ne yedirebilirim ayına göre onunla ilgili araştırma yapıyorum siz neler veriyorsunuz ve kaç öğün besliyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevapmustafamami

henüz çok öğün oturtmasam da; haşlanmış yumurtanın sarısı, ev yapımı lor veriyorum kaşığın ya da parmağımın ucuyla minik minik. yumuşak olan bir bebek bisküvisi tarifi bulmuştum onu veriyorum eline kemiriyor. bu ara yumuşak pankekler ya da yumuranın sadece sarısıyla yapılan omlet yapıyorum patatesli, lorlu. minik parçalara bölüp koyuyorum önüne mıncıklayıp yiyor. bebek tarhanası aldım salçasız tuzsuz onu yapıyorum. sebzeleri haşlayıp ezip veriyorum. pirinç unu ya da yulaf ununu suyla muhallebi yapıp elma rendesi, tarçın koyup veriyorum gibi gibi... gurmebebek ve gurmeannem sitelerini takip ediyorum. kıymaya başlayacağım bu hafta... aralarda hep meme...  


MisaZuga

2 patates,1 havuçla başlamıştık biz . haşlayıp püre yapıyorduk. sonra yavas yavas her seferınde birsey ekleyerek (Pirinç yada irmik,azcık tereyagı,domates ,kabak vs ) devam etmıstık.hazmı kolay olan meyve de deneyebılırsın. Bir cok dr once yoğurt verıyor. Ayıca yenı bir deneme yaparken 3 gun kuralını da unutmamak lazım.


gmnsntrk

Kahvaltı: Yumurta sarısı ıhlamur da ıslanmış 1 cici bebe etimek lor pekmez. Bazen bebek bebek keki yapiyorum ihlamurda ıslatıp veriyorum. Öğlen sebze çorbası kemik suyunda. Ikindide sadece meyve cam rendede yapılmış, meyveli irmikli muhallebi, kabizsa gün kurusunu haslayip veriyorum suyuyla,bazen meyvelerinin içine milupa 7 tahilli koyuyorum. Gece yatmadan yoğurt icine 7 tahilli veriyorum ve gün bitiyor. Aralarda emismeye devam :)


tuanapelinsu

Teşekkürler hepinize...
Cevaplamak için Üye ol