tuvalet alışkanlığımız

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


baharyavuz

Belki de daha hazır değildir. Kendini üzme. Eninde sonunda bezinden vazgeçecek. Yalnızca eğer bezi çıkardıysan, dışarıda da uyurkende çıkar. Yani ya bezli olsun, ya da bezsin. Kakayı tutma olayı Eylül'de de var. Dışarıda açığa yada başka bir tuvalete kesinlikle yapmıyor. Eylül kendisi istemişti çıkarmayı. Altını temizler temizlemez bezi takmayalım diye kaçardı. Toprak'ta böyle işaretler varmıydı?


eylemyigit

Toprakana, bırakma zamanına genelde kendileri karar veriyorlar.Çok kafanıza takmayın bence.Başlarda altına yapması da doğal.1-2 haftalık zaman gerekiyor gerçekten de adapte olana kadar. Biz başlangıçta sadece gün içinde bezsiz bırakıyorduk.Gündüz lazımlığa ya da tuvalete çişini yapıyıordu.İlk bir hafta kaka için ne tuvaleti ne de lazımlığı kullanmak istemedi.Kakasını beze yaptı.Gece ve dışarda bezliyorduk ama bir süre sonra geceleri de kuru kalkmaya başlayınca tamamen bıraktık bezi.Yani bizdeki aşamalı oldu.Bir de şurda tartışılmıştı konu:

https://www.nurturia.com.tr/questions/cb7c52f7-dbd1-4f3b-af79-9da90181a1cb/1/bezi-birakmak-istemiyor


sbeser

Oğlum 22 aylıkken bizde ilk denememizi yaptık ve çok ciddi kazalardan sonra daha zamanı gelmediğine karar verdim ve tekrar beze döndük. 26 aylık civarı kendisi istemedi bezi ve aşamalı olarak çıkarttık. bence oğlunuzu dinleyin ve onun yönlendirmesiyle bezi çıkartın. bezi tekrar taktığım için acaba hatamı yaptım diye de düşünmeyin.Cevaplamak için Üye ol