Oyun Grubu

NeslihanOz soruyor: 10

Oyun Grubuna kaç yaşındayken gönderilmeli, ne önerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


Iraz

Ben de oyun grupları yapan bir uzmanım ve bence de adı "Oyun Grubu" ise şayet, mutlaka bir yetişkin eşliğinde başlamalı, ben tüm gruplarımı anne ve hatta mümkünse baba katılımlı yapıyorum.
Uzman Psikolog Iraz Toros Suman


NeslihanOz

Özlemcim, çok üzüldüm yaa. Ne demek anlına vurmak, gerçekten şok oldum.
Gözüm korktu şimdi, ben hiç işin bu boyutunu düşünmemiştim.

Size çok geçmiş olsun, Allah hepimizin yardımcısı olsun, çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz.


yuksel_

ben de Rüyayı haftaiçi 2 veya 3 gün günde 2 şer saat oyun grubuna göndereyim istiyorum, mecidiyeköyde 2 yere fiyat sorduk ama gidip bakamadık henüz. 2,5 yaşına kadar bu şekilde devam edip sonra tüm gün kreşe vereyim istiyorum ama biraz da zaman ve Rüya'nın durumu belirleyici olacak tabii ki.
Özlem'in anlattıklarını okuyunca dilim tutuldu, mümkün mü böyle birşey. Bence de ifşa edilmeli hatta MEB e şikayet edilmeli.

Iraz hanım, siz hangi semttesiniz acaba?


azo

kesinlikle katılıyorum..
böylece başka çocuklar en azından bunlara maruz kalmaz..


ozlemdemir

Arkadaşlar isim vermek işi başka bir boyuta sokar. neticede benim anlattıklarım kızımın söyledikleri ve gözlerimle görmedim.Sadece elimde var olan psikolojisi bozulmuş bir çocuk. Elimde somut bir delil olsa ki avukatım, soluğu savcılıkta almıştım. Bu durumda yaşadıklarımız ve kızımın yaşadıkları iddiadan öteye gidemeyecek.Diyeceksiniz ki bari başka çocukların başına gelmesin, Meb'e sözlü olarak başvurduğumda somut delil istediler. e okul içini de kamerayla çekemeyeceğime göre elde var sıfır. yüksel hanım okul psikoloğuna kızıma vurulduğunu söylediğimde o da " mümkün mü böyle bir şey" demişti. bende "mümkün" demiştim. Ah ah annelik ne zor zanaatmış.Bu sene devlet anaokuluna gönderiyorum. Pazartesi başlayacak.Ama bu sefer öncelikli kriterim kızımın orda mutlu olması, gerisi hiç önemli değil.
Burada görev bizlere düşüyor, ince eleyip sık dokumalıyız. Allah hepimizi kendinden korkanlarla karşılaştırsın.Oyun grubundan konu nerelere geldi.
Ben aslında kızımı oyun grubuna göndermek niyetindeyken ( ki kızıma bakmak için mesleğime ara verdim) ilk hafta kızıma gösterilen yoğun ilgi üzerine ( onlar için tamamen duygusal!!! sebeplerle ) kızımın hergün gidicem ısrarıyla 5 tam gün göndermeye başladım. 
Neyse ki yeni okul fikri kızımı heveslendiriyor, okuldan soğumadı.Umarım sizler de gönlünüze göre bir yer bulabilirsiniz. GulcanDeniz

Özlem,
geçmiş olsun. Neyse ki zamanında müdahale etmişsin de artık oraya (oyun grubu ya da kreş demeye dilim varmıyor) göndermeyi bırakmışsın.
Ne demek alnına vurmak? Ne biçim iştir bu? Birkaç kızgın söz yollamak isterim buradan kendilerine!


ekim_

Iraz hanım,
Bu konuda bir uzmanın görüşlerini bizimle paylaşması çok değerli bence..
Sizce oyun grubu nasıl olmalı;biz hhb. merkezi bu yönden değerlendirirken nelere özellikle dikkat etmeliyiz ya da arama kriterlerimiz öncelikle ne olmalı?


beyhanserhat

Merhaba,

ben de 19 aylık oğlumu bir oyun grubuna yazdırmayı düşünüyorum.  Evde  çok hareketli olmasına rağmen özellikle çocuk parklarında daha çok gözlemci pozisyonuna çekiliyor.  Bazen çok hareketli-sert çocuklardan ürküyor ve çok hassaslaşıyor.Evde  tek çocuk ve iletişim kurabileceiği etrafımızda pek çocuk yok.  Oyun grubunun sosyalleşmesine yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Haftsonları benimle yada haftaiçi bir yetişkinle katılabileceği bir gruba katılmak istiyorum.  Moda/İstanbulda oturuyorum. Bu çevrede önerebileceğiniz oyun grubu var mı ? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.burgenc2010

Merhaba,

ben oğlumu yaklaşık 18 aylık itibaren Gymboree ye gönderiyorum veli ile birlikte yapılan yaklaşık 45 dakikalık oyun grupları var.
Bence çocuk açısından faydalı ve çok eğlenceli, ayrıca veli ile birlikte yapılması da bir avantaj.

Ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki internet sitesinden bulabilirsin.
http://www.gymboreeturkey.com/

Umarım siz de keyid alırsınız


rabbit

Bende gymboree yi tavsiye ederim, benim oğlum 8 aylıktan itibaren devam ediyor...Cevaplamak için Üye ol