Oğlum yumurta yemiyor :(

nurturia soruyor: 6

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


bora

krep yapabilirsin,bora çok severek yiyor krepi, gerçi yağda yumurtayı da severek yiyor ama haşlanmışı ben de yediremiyorum.


yasemin_ekin

görüntüsü kötü olabilir ama ben halen severek yerim, belki denemişsinizdir, ben yine de yazayım.

Yumurtayı rafadan -sulu yani- haşlıyorum.  Bir kaseye boşaltıyorum, içine ekmek doğruyorum, biraz tuz ve karabiber. (baharat kısmını size bırakıyorum) Karıştırıp afiyetle yiyorum. Dediğim gibi görüntü biraz bulamaç gibi ama çok lezzetli gelir bana. Belki oğlunuz da sevebilir.

Peynirli omlet de olabilir. Annem bize öyle yaparmış.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben tuz ve karabiber ekmiştim kendim için, istedi, verdim. Beyazını bile böyle yiyor. Ama tabi hala 1 yumurta bitirmiyor.


ikicocukannesi

ustune dere otundan pos bıyık:)

yumurtayı haslayın, ikiye kesin boylamasına, zeytinden goz, dereotundan da pos bıyık yapın. sonra o bıyıkları kendinize monte edin, bol bol gulun, guldurun sonrada hoooppp mideye goturun,

not: bizzat tarafımdan denenmistir:)


khan

Bir de, silikondan sanırım, yanmaz kalıplar var. Tavaya koyup krebi içinde yaparsanız ayı, tavşan vb. şeklinde oluyorlar, daha çok ilgisini çekebilir.


meycan

Biz de rafadan yapıp kase içine ekmekle karıştırıyoruz. Bazen kaseye koymadan yumurtalık içinde yiyoruz. Kıtmaya bayılıyor, elinde kaşık bekliyor. Hatta üstüne surat falan çiziyoruz...
Bazen de teflonda tereyeğ eritip, yumurta peyniri çırpıp döküyorum. Omlet gibi.
Tabi bir günü bir gününü tutmuyor o ayrı. Yemem diyorsa malesef yediremiyorum...Cevaplamak için Üye ol