Tatile bebeksiz gideyim!??

kelebek soruyor: 10

Merhaba. Bebeğim şu an 5 aylık. Temmuzda tatil planlıyoruz. O ayda 9 aylık olacak. Açıkçası bu bir haftalık tatilimi bebeğimi anneme bırakıp eşimle başbaşa geçirmek istiyorum. Lohusalık şu bu derken iyice doldum arkadaşlar, ne sosyal hayat kaldı ne özel hayat. Sizce nasıl olur? Sizler nasıl yaptınız ilk tatilinizi?

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Denize birlikte girmiştik biz. Oğluşa bebek simidi aldık, onun içinde seve seve denizde durdu. :) Gerçekten onların güneşe ve temiz havaya bizden daha çok ihtiyaçları var. Zaten bu yüzden çok mutlu oldu, güneşe çıkarmamaya özen gösterdiğimiz halde dolaylı güneş ışığından kapkara oldu kuzum. Hep koruyucu krem kullandık. Tatilden döndüğümüzde daha bir büyümüştü resmen.

Ama tabi çok zor olacağını düşünüyorsan bebeğini bırakıp 6 günlük gidebilirsin. Buna hazır olup olmaman da önemli. Ben şu an bile 6 gün ayrılabileceğimi sanmıyorum. Geçenlerde 24 saatten uzun bir süre ayrı kaldım da içim parçalandı. Ki ben soğukkanlı bir anneyim, oğluma abartı derecede bir düşkünlüğüm yok ama annelik işte... :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Mama kaşıkları, biberonlar, emzikler, sterilizatör, biberon ısıtıcısı, vs. ne varsa taşıdık biz... Salıncağımızı bile götürdük. Öğlenleri açık havada salıncakta uyudu, akşam üstü bebek arabasıyla gezinti. Mamalarını, bez değişimini hiç aksatmadım. Bilmiyorum hiç sıkıntı yaşamadım ben. Tüm bunların yanında yazlıkta olduğumuz için sofra hazırlama, yemek, temizlik, birçok işle uğraştım. Pek de yorulmadım, çünkü çok mutluydum, tatil çok iyi gelmişti. Komşular bile harika anne olmuşsun demişlerdi. :)


burcukeklik

benim oğlumda 8 aylık olacak uzun yolda duracağını sanmıyorum şimdi bile çok fazla durmuyor o yüzden ayvalığa gitmek istiyoruz fakat otel odaları belli çift kişilik bir yatak ve koltuk geceleri nerde yatırdınız ????


Aysegul_Yagmur_Irmak

Otellerde bebek yatağı ya da park yatak oluyor, mutlaka otelle bu durumu check edin. :)


meycan

Sizi çok iyi anlıyorum....
Çocukla her yere gidiyoruz, herşeyi yapıyoruz evet ama insanız bir yerde, ve kadınız.
Yani ben kendi adıma öyle düşünüyorum....
Bazen herşeyi bir kenara bırakıp kafa dinlemeye, eşimle başbaşa vakit geçirmeye öyle ihtiyacım oluyor ki.
Kimsenin yanlış düşünmesini istemem. Çok şükür çok mutlu bir evliliğim, beni üzmeyen bir çocuğum, ihtiyacım olduğunda yardımıma gelen annem var yakınımda. Eşim de Gülce ile inanılmaz ilgili.
Ama diyorum ya bazen rahatlamaya, koşturmadan yaşamaya çok ihtiyacım olduğunu hissediyorum.
Yapabiliyor muyum, hayır... Gülce'yi anneme bırakıp eşimle dışarı çıktığımda iki saatin sonunda acaba uyudu mu, uyandı mı, yedi mi, içti mi.... diye sürekli kendi aramızda konuşuyoruz. Hani çok huzursuz olup kalkıp gitmiyorum (sonuçta annem ona gül gibi bakıyor) ama, sohbet muhabbet dön dolaş yine ona geliyor.
Evladımı sevmiyor muyum, doğurduğum için pişman mıyım, asla... Ama yaşananlar çok insani duygular, kimse kimseyi ayıplamasın...
Ben kızımla tatile gideceğim bu sene, çok da heyecanlıyım. Geçen yıl gidememiştik malesef. Onu bırakmayı hiç düşünmedim.
Ama sizi de gayet iyi anlıyorum. Aklınızın kalmayacağına değil de(her koşulda aklınız kalacaktır), kendinizi huzursuz etmeyeceğinize inanıyorsanız kesinlikle gidin derim....ruzgar

ben de katılıyorum bebeklerimizi çoook seviyoruz orası kesin ama bizimde şarj olmaya ihtiyacımız var ben 6 gün olmasa bie 2 ya da 3 günlüğüne tatile çıkmayı düşünüyorum eşimle başbaşa :)


esraozlem

Bizim tatil maceralarımızı daha önce başka bir soruda paylaşmıştım. Aşağıya linkini ekledim. İlk deniz tatilimize ailecek Ada 3 aylıkken çıkmıştık. Sonrasında 2 kez daha deniz tatili, iki kış tatili yaptık yine birlikte. Eşimle başbaşa tatillerimizi de özlemiyor değilim. Ancak henüz ben kendimi Ada'yı bırakacak kadar rahat hissetmiyorum maalesef. Meycan'ın söylediklerine tamamiyle katılıyorum, benim aklım ve yüreğim evde kalır(dı).

http://www.nurturia.com.tr/questions/881ad091-da91-404d-b42f-9d32014c69a7/2/tatil-icin-otel-onerisi


elfide

Geçen yıl oğlum 2 aylıkken başladık seyahate çıkmaya. Eşimle beraber 3-4 kez seyahate çıktım.Tabi oğlumda yanımda. Oğlumdan önce yaptığım tatillerden daha keyifli geçti hepside. Onu suya sokmak değişik yerlere beraber gitmek herşey çok güzeldi. Oğlum su hastası bir çocuk. Şimdi acaip sabırsızlanıyorum tatile gitmek için sırf o keyif alsın, suda oynasın, gezsin tozsun, değişik yerler görsün istiyorum. Bence sende kızınla birlikte gitmeyi dene çok keyif alacaksın eminim.Mrz

kelebek, anladığım kadarıyla sen yalnız gitmeyi kafaya koymuşsun zaten :) mutsuz anne = mutsuz çocuk'dur bence. O yüzden git güzelce bir tatilini yap ve kendine gel. Haa baktın olmuyor çok özlediniz çocuğunuzu dönersiniz tabii ki ama bu arada kendin için birşey yapmış olduğun için belki biraz da rahatlarsın :)

Bende oğlumsuz bir yerlere gidemeyenlerdenim. Bizde yaklaşık 2 aylıktan başladık seyahatlere. Evet biraz yorucu oluyor ama aynı zamanda eğlenceli. Bizimkisi zaten yazın da gelmesiyle sokak çocuğu oldu bile :) Daha 11,5 aylık ve yürüyemiyor ama bahçedeki çocukların peşinden koşmak için elinden geleni yapıyor. O yüzden bizde hafta sonu ve tatillerde fırsat buldukça beraber dışarı çıkıyoruz.


Yasemina

merhaba,

Ben bebegim 5 aylıkken esimle yanliz tatile gittim.
Tum cevrem beni garipsedi onumden arkamdan bir dolu laf ettiler.
Fakat o tatilde sutum hic olmadıgı kadar cok geldi (mutluluktan), sivi vb. de tuketmemistim eve gelip sagıyordum (kayınbiraderin evi) acayip coktu.

1 dakika pismanlik duymadım. Belki kotu bir annesin diyeceksin ama cok da mutlu oldum orada. Yine olsa yine giderim. Sonucta biz kendimize enerji veremezsek bebeklerimize kim verecek.. hem azicik ozlemin kimseye zarari olmaz........Cevaplamak için Üye ol