Tatile bebeksiz gideyim!??

kelebek soruyor: 3

Merhaba. Bebeğim şu an 5 aylık. Temmuzda tatil planlıyoruz. O ayda 9 aylık olacak. Açıkçası bu bir haftalık tatilimi bebeğimi anneme bırakıp eşimle başbaşa geçirmek istiyorum. Lohusalık şu bu derken iyice doldum arkadaşlar, ne sosyal hayat kaldı ne özel hayat. Sizce nasıl olur? Sizler nasıl yaptınız ilk tatilinizi?

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


Mrz

diğerlerini bilmem ama ben seni sadece takdir ettim :) duygularını tüm samimiyetinle yazdığın için. Cevabının kelebek'e iyi geleceğine eminim...

Herkese çocuklu/çocuksuz iyi tatiller...


Yasemina

sagol tesekkur ederim
kendimden odun vermemeye gayret ederim hep
Allah saglık versin 3 gun 5 gun ayrı durmusuz birseycik olmazzz....
bu aksam da ayrıyız ornegin muzik festivaline gidiyorum esimle ... kızım ise buyukadada kalıyor. hayat hepimiz icin kah beraber kah ayrı dewam ediyor...


_Ela_

Sevgili Kelebek, seni çok iyi anlıyorum. Eşinle baş başa tatile gitmeye karar verdiğinizi umuyorum. Oğlumla ilk tatilimiz kabus gibiydi. 1 yaşındaydı. Geçtiğimiz yaz, 2 yaşındayken haftasonu tatilleri çok güzel geçti. Bizim açımızdan çok da tatil sayılmazlardı tabi, ama beraber çok eğlendik. 1 yaş civarında eşimle baş başa da tatillere gittik ve bana çok iyi geldi. Şu ara 1-2 gün hariç, onsuz gidemem, üzülmesin kerata. Çok karmakarışık yazdım. Ama çoğu soru gibi bu sorunun da kesin cevabı yok. Çocuğa, sizin ruh halinize, emanet edeceğiniz yakınlarınıza göre değişir durumlar.
Balçiçek Pamir, bir yazısında "Önce kendinize bakın, çocuğunuza bakacak olan da sizsiniz çünkü." mealinde bir şeyler yazmıştı. (Hatta, uçaklardaki maskeyi önce kendinize, sonra çocuğunuza takın uyarısını örnek vermişti.)
Cevaplamak için Üye ol