Krup

burcu_eymen soruyor: 8

arkadaşlar oğlum tıkantı acile götürdük krup teşhisi koyuldu. augmentin verdi dr birde hastanede ventolin-soğuk hava ne yapmalı yaşayanınız var mı mesela colt-mix kullanayım mı. daha beter eder die korkuyorum..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


yasminada

canım bazen tekrarlayabilirmiş korkma

netten okudum şimdi

sonbahar kışta görülürmüş

antibiyotikle ilgili bi şi göremedim

 


burcu_eymen

bebem netten takipteyim bende. çeşitleri fln varmış şükür bizimki viral krup.uyumayı düşünmüyorum bu gece.tekrarlamasın ya. çökertti bu durum beni.


yasminada

aklına kalp ameliyatı olan el kadar bebeler gelsin .beterini unutma kuzum .sabır ve şükür.sadece belirtisi aileleri korkutur diyor okuyunca biraz içim ferahladı

 
ayberk_aynur

benim devamli oluyor oğlum antibiyotik vermemesi lazımdı bize hiç vermediler evde buhar yap banyoyu sok solut yada çaydalık buharı soğuk buhar mak. al derim tekrarlıyor


gulcinozden

pazartesi günü benim oğlumda aynı şekildeydi.bizede krup teşhisi konuldu.özellikle yattığı zaman tukandığı için yatana kadar odasını iyice havalandır serinlik ve nem olması gerekiyor.evde soğuk buhar makinamız vardı ben sürekli onun yanında oturttum ama eğer yoksa derin dondurucunun kapağını açın biraz orda gelen soğukluğu alsın dedi.ses telleri şişmiş olduğu için soğuk bunu indiriyormuş.içiceklerini ılıktan biraz daha soğuk içirmeye çalış.
doktorumuz birde bricanyl adında bi ilaç verdi.sürekli kullanmayın özellikler geceleri bu hastalık kendini gösterir baktınız ki iyice tıkandı uykusu çok bölünüyor o zaman yarım ölçek verin dedi.gerçekten çok fayda gördüm bu ilaçtanda.çocuğunuz sesinin kısılması,öksürürken bile sesinin çıkmaması insanı çok üzüyor ama arkadaşların dediği gibi allah başka bişey vermesin.4-5 günde tamamen geçti bizde.inşallah sizinde hemen geçer.çok geçmiş olsun.


february

benim oğlumda çok sık olur..doktorumuz hep aynı ilacı veriyor..ACTİFED...şurubu bitiriyoruz...1hafta 10gün içinde geçiyor ..ama şişe bitcek diyor doktorumuz..bugüne kadar hiç antibiyotik vermedi...ateş olursa pedifen yada dolven veriyor...başka da bir önerisi yok...yıllardır aynı tedavi...odasında buhar makinesi çok işe yarıyor...kışın kalorifer yada klima sürekli çalıştıgı için..odada nem kalmıyor...


elfpnrckr

Krup evde tedavi edilebilen ve antibiyotik gerekmeyen bir hastalıktır. Eğer sık tekrarlıyorsa allerji ve mide reflüsü araştırılmalıdır.
http://www.guncelanne.com/cocuklarda-krup-annelere-oneriler-korunma-yollari/


Cevaplamak için Üye ol