Atopik dermatit

kuzey_mania soruyor: 3

Bebegim 2,5 aylik atopik dermatit oldu.vucudunda cokda buyuk olmayan yer yer kirmiziliklar var. Dr advantan krem verfi +mustelanin stelapia kremi.Sorum su:advantan kremde az da olsa kortizon var dr dermatitde kortizonun kullanilmasi gerektigini soyledi benim hala icim rahat degil .Bebegi atopik dermatit olan anneler neler kullandiniz? Hangi siklikta banyo yaptiriosumuz?hangi urunleri kullaniyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ekim_

Mustelanın atopik bebekler için nemlendiricileri var.. onlardan kullanabilirsin.zeynepin bahsettiği basiscreme baz krem, nötr ve hhb. sakıncası yok .onu da kullanabilirsin ama bazı durumlarda,yani aşırı kuruma olursa yetmiyor.. uygun banya ürünleriyle (atopiye yönelik ürünler;ki artık eczane kozmetiklerinin hepsinde var;çocuk için olanları tabii) günaşırı banyo olabilir bence..


julyasia

kızımda da atopik dermatit var. advantan ve mustela ürünlerini kullanıyoruz 3 gündür ve ciddi azalma oldu. doktorumuz kortizonlu kremin kana geçmediğini sadece cildi incelttiğini bu yüzden 5 günden fazla kullanmamamızı söyledi.

3 gün sonra da alerji uzmanına götüreceğiz bakalım ne diyecek.


kuzey_mania

Ellerde egzama bende de var. Lukoit diye yine kortizonlu bi merhem 2 gun onu kullandim sonrada la roche un el icin onarici kremi var onu. Kullaniyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. Ellerim 4-5 gunde eski haline dondu. Bebegimi 2 farkli dermatologa goturdum ve ikiside maalesef kortizomlu krem verdi .Advantan ve lukoit ..Advantani zaten kullanmistik 3 kere surdum ,gecirdi fakat sonra tekrarladi (eskisi kadar yogun olmasada) ...Kortizon sure surmez ise yariyor amacya sonra...tekrar basa donduruyor. Mustela nin atopikciltler icin olan kremini kullandim hergun surdum simdi cok cok hafifledi. Banyodan sonra surer oldum .Banyoyuda artik 1 gun durup1 gun yaptirmiyorum . SIk banyonun cildi kuruttugunu dusunuyorum . Haftada 2-3 yeterli en azindan kis bitene kadar . Yazin hergun olurr da.
Cevaplamak için Üye ol