ses kayıt cihazını nereye koyuyorsunuz?

spring soruyor: 6

Herkese merhaba,

Yaklaşık 6 aydır çok memnun olduğumuz bakıcımızın oğluma bağırdığını duyan bir komşumuz oldu. Çok tedirgin olduk, ses kayıt cihazı almaya karar verdik. Günün büyük çoğunluğu salonda geçiriyor. Ses kayıt cihazı kullanan annelere sormak istiyorum. Cihazı nereye koyuyorsunuz ve hangi marka önerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


gmzalp

vakit kaybetmeden bakiciyi degistirin derim


ilknur_berkkuzusu

gerçekle karşılaşmak daha çok üzmez mi sizi duyduğunuz komşu eminse bu durumdan bence de yeni bir bakıcı olsa daha iyi olur


kedidirkedi

Hemen karar vermeyin. Madem bakıcınızdan memnunsunuz biraz sabredip 3-4 gün ses kaydı alın. Komşunuzun duydugu münferit bir bagırma olayı da olabilir. Doğru olmasa da hepimiz zaman zaman çileden çıkıyor ve çocuklarımıza bagırabiliyoruz. Sonuçta bakıcı da bir insan.

Eğer kötü muamele ettiğine karar verir ve işten çıkarmak isterseniz de ses kaydı aldıgınızı kesinlikle söylememeniz gerekiyor çünkü kanunlar karsısında suçlu duruma düşersiniz.

Ses kayıt cihazını vazo içine falan saklayabilirsiniz belki ya da uydu reciever falan gibi bir şeyin arkasına. Dikkat edin çocugun el attıgı bir yerler olmasın.


Umarım kötü bir durum yoktur.


spring

Cevaplar için çok teşekkürler. Bir haftadır ses kaydı alıyoruz, arada bakıcının sesinin yüksek çıktığı oluyor ancak çok ciddi bir sorun yok gibi görünüyor şimdilik. "yapma, atma" gibi kelimelerde yüksek çıkıyor. geçen haftanın başında iletişimin öneminden bahsettiğim bir konuşma yapmıştım, son zamanlarda iş konusunda da baya yüklenmişim farkında olmadan, hafta içi işleri de iyice azalttım. nerdeyse bir tek yemek yaptı oğlum uyuduğunda. şimdilik her şey yolunda, umarım böyle de devam eder. ses kaydına bir süre daha devam etmeyi düşünüyorum.


mert_mert

uzun bir süre geçmiş merak ettim doğrusu ..bakıcı denildiği gibi kötümü bakıyormuş bağırma çağırma söz konusumu..


spring

halen aynı bakıcıyla devam ediyoruz. radikal bi değişiklik yapmak için uygun koşullar olmadığından biraz. ses kayıtları konusunda eşimle ve dinlettiğimiz herkesle ters düştüm, kayıtlarda "hiçbirşeyden hiçkimseden korkutma" dememe rağmen"bak bekçi geliyo" gibi tehditler oluyo nadiren, normalde bana "her zaman mutfakta mama sandalyesinde yemek yediriyorum" diyen bakıcının "televizyonun karşısında" yemek yedirdiğine tanık oluyorum. ama eşimle de daha önce konuşmuştuk, bizim derdimiz artık sadece zarar vermemesi. beklentimizi oldukça düşürdük. aslında benim sorunum artık güven sorunu, yapmıyorum dediği şeyleri yapması. 3-4 ay sonra muhtemelen tayin sebebiyle taşınıcaz, değiştirmeye kalksam bu kısa süre için kimseyi bulamam, kreş de çok köklü bi değişiklik, kısa süre için değer mi bilmiyorum. böyle gelgitli duygular içindeyim. galiba çok kötü de gitmiyor işler, geçen gün bakıcı babannesine bırakmaya gitmişti oğlumu, arkasından ağlamış "gitme" diye, kadın yoldan dönmüş. durum böyle.Cevaplamak için Üye ol