Sancaktepe anabilim üyep sınıfı

alvkrsln soruyor: 3

Merhabalar. Kızım 3. sınıf ve okul değişikliği düşünüyorum. Sancaktepe Anabilim üstün yetenekliler sınıfları hakkında bilgisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


elcintz

ben bayramdan sonra anabilimle görüşücem üyepe uygun dediler ama yasal ilkokul sınırına takıldı bir sene daha anaokulu okuyacak sonrasında devam edeceği bir okul seçmek istiyorum kafam çok karışık 2018-2019 okulları diye açılan ve devam eden uzuuuun forum sayfalarını okudum burdan ama hala kararsızım..


abotan

merhabalar, biz de bu hafta anabilim üyep 1. sınıf için görüştük, okul görüşme olarak bize olabilir gibi geldi ama maltepe de olası bizi çok düşündürüyor ulaşım açısından sıkıntılı bir konumda. Okyanus koleji Ataşehir kampüsü üstün zekalılar için görüşen veya tecrübesi olan varsa buradan belirte bilirse çok memnun oluruz.


bttrfly

2 yıldır anabilim anaokulu velisi olarak cevap yazmak istedim. Öncelikle biz 4-5 yaş grubunda başladık. Keşke 3-4 yaşta vaktimizi diğer anaokulunda harcamasaymışız. İngilizce konusunda okul o kadar iyiki. 5.5 yaşındaki kızım İngilizce sohbet ediyor bizimle. Şu anda anasınıfında olan olan kendi öğrenciler içinde okul üyep değerlendirmesi yapıyor. Eskiden bunu okulun rehber öğretmenleri kararı ile uyguluyorlarmış ancak şimdi üstün yetenekli olduğunu düşündükleri çocukların Bile danışmanlık merkezi tarafından test ile ölçümlenmesi şartı var. Bizde wisc4 testine girdik ve sonuç olumlu çıktı. Okul artık Maltepe’de . Büyük sınıflardan sancaktepe ve Ümraniye’de sınıflar var doğru ancak geçen seneden beri 1. Sınıfta başlayanlar Maltepe de başlamak zorunda. Çünkü diğer kampüslerede artık öğrenci alınmıyor ve onlar mezun olduğunda o kampüslerde üyep sınıfı kalmayacak. Maltepe artık üyep kampüsü. Biz iç Veli olduğumuz için bize daha önce detaylı bir bilgi vermişlerdi. Normal müfredatın dışında 6-7 tane dersleri var ve hepsi de Anadolu üniversitesi Prof ü Uğur sak koordinatörü desteği ile hazırlanmış. Belki araştıranlar bilir ama Türkiye de Uğur hocanın üzerinde bu işi yapabilen birisi yok. Zaten kendisi Anadolu üniversitesinde de üstün yetenekliler öğretmenliği bölümünün bölüm başkanı. Ayrıca okul Arizona üniversitesi ile benzer bir akademik bölüm ile de çalışıyor. Okulun kapasına gittiğinizde hepsinin tabelasını görürsünüz. Çocuğunuzun gerçekten potansiyeli olduğunu düşünüyorsanız Anadolu yakasında daha iyi bir özel okul yok. Bahçeşehir, doğa , okyanus un da benzer programları var ama hepsi çok yeni ve arkasında böyle akademik destekler yok. Biraz daha bizde neden böyle bir program olmasın diye kurulmuş okullar. Bize testi yapan psikolog çocuğunuz normal bir sınıfta yapamaz. Ya böyle bir programa yollayın yada bilfen gibi bir okula yollayın dedi. Çünkü potansiyeli var ve bu doğru kullanılmaz ise normal sınıfta canı sıkılacağı için desten kopmalar olur ve okulla ilişkisi kötü bir noktaya gelir dedi. Zaten şu anda bile çok rahat eline kitap alıp okuyabildiğini ve 4 işlemi kafasından yaptığını düşünürsek, fikirlerinde haksız değil diye düşündük ve kaydımızı üyepe yaptırdık .Eğer daha fazla sorusu olan varsa bildiğim kadarı ile cevaplayabilirim biz iyi bir program olduğunu düşünüyoruz .
Cevaplamak için Üye ol