Çatlak olayı

ukba soruyor: 8

Merhaba arkadaşlar, şu çatlak olayını merak ediyorum. Bazılarında ilk aylarda olmaya başlamış, bazılarında durup durup son ay çatlaklar olmuş. Acaba sizlerde çatlak oldu mu ve ne zaman başladı? Kimisi kremler çok faydalı diyor, kimisi olacaksa oluyor hiçbirşey engelllemiyor diyor. Açıkçası ben nemlendirmenin ve bol su içmenin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


1g

:(

 İlk çatlaklarımı gördüğümde krem sürmekle meşguldum... Sol tarafımda 2-3 ince kırmızı çizgi vardı... Annede olmayınca olmaz dedikleri için için rahattı, annemde 3 çocuğa rağmen yok tek kızıyım ve bende var :)

Sol tarafımda şimdi 5-6 çizgi var ;sağda 2-3 çizgi.. Kaşımıyorum, kremlere devam. Suyu yıllardır çok içerim. Toplam 9 kilo aldım.

Sonuna kadar 15'i geçmem umarım. İlk zamanlar resmen yastaydım, ama şimdi sadece oğlumu düşünüyorum ve onun keyfini sürüyorum... Yapıcak birşey yok, hoşçakal bikini merhaba mayo :) sevgilerimle...


Sheeda

Hiç krem yağ sürmedim, 24 kilo aldım ama hiç çatlamadım tamamen genetik olduğunu düşünüyorum . Çatlıyacağın varsa bütün hamileliğin boyunca yağda da yatsan çatlıyorsun bence pahalı kremlere hiç gerek yok.


cansunay

benim ilk gebeliğim.çatlaklar kacıncı aydan itibaren başlar.annemde çatlak olmamış.ama benim göbeğimde kaşıntılar başladı bazen cok tatlı kaşınıyor çatlamaya başlamiş olabilirmi görünürde birşey yok çatlayacaktır ondan kaşınır diyorlar.6aylık hamıleyım ama göbegim büyük


eminEnes

benm sürekli kilo alıp vermekten  gebelikten önce de çatlaklarım vardı daha çok artmasın die bebe yağı kuulanıyorum dedikleri gibi çok kaşınıyo göbeğim ... çatlaklarım zaten olduğu için kremde kullansam işe yaramıcak anladığım kadarıyla :))Defnemveannesi

gebelikte toplam 26 kilo aldım.badem yağı ve kakao yağı kullandım bir de zeytinyağlı sabun duşlarda. hiç çatlağım yok ama genetik olduğuna inananlardanım.


_Sezin_

Ben 16 kilo aldım sürekli badem yağı sürdüm ama tam anneminkilere benzeyen altta kucuk çatlaklarım oldu :(


denizkayla

ilk hamileligimde 25 kilo almama ragmen hic catlagim olmadi.hergün düzenli dus alip badem yagu sürdüm.bundada o sekilde devam ediyorum insl.sorunsuz bitiricem.


LeGaBeBe

şuna bir göz atın isterseniz, benim mucize çatlatmayan formülüm :)

Cevaplamak için Üye ol