kıyafet alışverişi

naktu soruyor: 9

merhaba arkadaşlar; ben inşaallah nisanın başında doğum yapağım..yani ilkbaharda doğacak bir bebeğe nasıl kıyafetler almalıyım sizce...teşekkür ederim .

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


kader_eymen

daha çok erken ,erken alışveriş yapmamanı tavsiye ederim... çünkü gebelik bu ne olacağı belli olmaz, sonra gördükçe üzülebilirsin...27 hafta olmadan hiçbirşey almamıştım ben....


Yasemina

Kızımın cinsiyeti belli olmadan erkek olacagına oyle bir inanmıstım ki ona mavi bir tulum almıstım. Bizimkisi ise dogduktan sonra uzun sure surattan erkege benzeyen bir kız olarak kaldı. Maviyi de giydirdim bol bol. Nitekim cinsiyet belli olmadan alısveris yapmayın derim.


kuzununannesi

daha çok erken

biraz daha sabredin derim ben

6-7- aydan sonra yapmanızı tavsiye ederim


ekim_

Belki alışveriş için erken ama alışveriş listesini şimdiden oluşturabilirsin.İlerisi için çok rahat olur.Neleri nereden alabileceğini belirleyebilirsin..İyi bir hamilelelik ve sağlıklı bir doğum dilerim.Sevgiler..naktu

teşekkür ederim yorumlarınız ve dileklerinmiz için arkadaşlar....aslında ben şu an almak için sormadım :) yani gerçekten çok erken...ama alınacakları da kafamda belirlemek istedim.. yani uzun kollu şeyler mi, yok zıbın mı, yada ne bileyim bu tarz şeyler...yoksa bende taraftar değilim erken almaya...ama galiba biraz da plancıyım kafamda netlik sağlamak istiyorum sanırım...


Yasemina

bebeginizin ayına ve o aylara denk dusen mevsime gore dusunun.
Bana 6-9 aylık bebek icin gelen yazlık kıyafetler vardı, cok da guzellerdi. Nitekim bizim kızın 6-9. ayları kışa denk dustü, alanlar bunu akıl edememiş. Cok yol tepip mothercare'lerde degişim yaptıgımı hatırlarım (Buyukada-Etiler gibi). O yuzden dogacagı aya yakın, o mevsime gore, rahat giysiler alın, kızınız olacaksa cicili bicili elbiselerden cok alttan cıtcıtlı sortlu veya etekli tek parcalı kıyafetler alın. En bayılarak alınanlar en az kullanılanlar oluyor genelde. Kolay gelsin.


JEANDARK

Ben de nisan annesiyim. 2 takım hastene çıkışı almıştım. Onları 1,5 ay giyebildi. Oğlum 3.300 gr doğmuştu. Hızlı da kilo aldı ama idare etti. Bir tane de 5 parçalı şu şapka eldiven ve alt üst takından oluşan hastane çıkışı almıştım o biraz daha büyüktü onu da giydirdim. Sonrasında haziran eylül arası sadece mothercare'de aldığım yarım kollu bodylerini giydi. Aldığım şortları giydiremedim. Dışarı çıkarırken bir tane şortlu takımı vardı onu giydirdim. Mesela hediye gelmiştimothercare'de şortlu bir salopet tişörtlü. Ayı uygundu ama o kadar sıcak oldu ki body üzerine giydirdim o bile çok terletti.
Bu arada nisan başından mayıs sonuna kadar evde en düşük ayarda kombi çalıştırdık.
Hastane için mutlaka bir çift havlu çorabı olsun bebeğin. Ayaklı tulum, pantolon, üzerinde patik içinde çorap olduğu halde donmuştu ayakları kuzumun. Havlu çorap en iyi ısıtıyor. Ben düşünememiştim.
7. aydan sonra mothercare indirimlerini takip etmek lazım. Hatta bir ara %50+%25 indirim olmuştu. 7'li body'ler ilk aylar hayat kurtarıcı ama 9. Aydan sonra 3 aylık periyod için 7 body fazla geliyor. 4-5 tane de yetiyor.
Ben ilk alışverişimi Bakırköy Gür çarşısı içindeki Gürbebe'den yapmıştım. Herkes Havuzluhan diyor ama ben de gittim o gebe halimle "kafam kaldırmadı" diyelim. Çok çeşit olunca seçmek de çok zorlandım. 1-2 body almıştım sadece.
Hastane çıkışımız İdil Bebe idi çok memnun kaldım hatta kardeşim doğum yapacak yakında ona da aldım bir tane. Bahçelievlerde Kadir Has çocuk center 'da var İdil bebe.
Çok uzun oldu biliyorum. Yardımcı oldumsa ne mutlu.


kader_eymen

hastane çıkışı olarak bende 20'li idil bebe takımından almıştım ,içinde battaniye ve havlusu takımdı, halen daha severek kullanıyoruz bu küçülmeyen ürünlerini.
    tek havlu bizi bu zamana getirdi, şimdi yedek bornoz aldık sadece..diyeceğim şu bazı şeylere yedek almak gerekmiyormuş...
    tahminin tutarsa eğer 0-3 ay için kısa kollu bady 5 tane yetiyor, (tabi bu senin yıkayıp, kurutmana bağlı olarak değişir tüm ürünleri )
1 havlu, 2 normal penye ve 1 ince battaniye yetiyor.
üst içinde yine 5-6 takım tulum yada alt üst takım....
minumum ihtiyaç listesi bence bu kadar, birçok ta hediye geliyor zaten... bu duruma göre azaltılabilirde.Cevaplamak için Üye ol