İkea yatak

Aysegul_ soruyor: 2

oğlumun odasını ayıracağım ve ikeadan kritter marka çocuk karyolası almayı düşündüm, park yatakta yatıyor hala. model şu: http://www.ikea.com.tr/urundetay/59851606/kritter_cocuk_karyolasi.aspx

yalnız içine satılan ikea yataklardan hangisini almalıyım karar veremedim.
poliüretan sünger yatak http://www.ikea.com.tr/urundetay/10155100/vyssa_skont_yatak.aspx,
yaylı yatak http://www.ikea.com.tr/urundetay/00155073/vyssa_vackert_yatak.aspx
bonnell yaylı yatak http://www.ikea.com.tr/urundetay/20155086/vyssa_vinka_yatak.aspx
bir tarafı yumurta kabuğu diğer tarafı düz yatak http://www.ikea.com.tr/urundetay/20213251/vyssa_snosa_yatak.aspx vs çeşit çeşit modelleri var. burada ikea olmadığı için gidip bakamıyorum da. internetten almayı düşünüyorum. başka marka derseniz karyola 70x160 olduğu için işbir'in internet sitesine baktım yatak boyutları uymuyor. yataşın sitesine baktım ama onda da yatak boyutları yazmıyor.

bu arada oğlum 6 aylıktan beri yüzüstü yatıyor. şu an 1 yaşından beri e bebekten aldığımız yarı ortopedik yaylı yatakta yatıyor. bu yaşta ve yüzüstü uyuyan çocukların nasıl yatakta yatması gerektiğini de tam çözemedim. internette yeterli bilgiye ulaşamadım. sadece yüzüstü yatanlar için visconun uygun olmadığını duymuştum burada sanırım.

yine uyurken aşırı terleme sorunu var. kışın biz kalın yorganla yatarken bile ona tek penye battaniye örtüyorum. boynu ve başı aşırı terliyor uykuda.

kafam karıştı bu yatak konusunda :) yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


septik

bazalara takılabilecek koruma e-bebekte var.


iflah_olmaz

merhaba bende oğluma beyaz ve uygun fiyatlı bi oda yapmak istiyorum.ıkea çocuk odalarına aşığım.yataklar yere yakın,mink ve korumalıklı tam istediğim gibi.bende netten alışveriş yapıcam.yatak+masa sandalye+oyuncakları için açık raflı dolap+elbise dolabı düşünüyorum.tek kafamı karıştıran malzeleri.stuva?kritter?yada gulliver?beyaz alcam ama lake parlak mı görünüyolar yoksa mat beyaz ahşap görünümündeler mi bilemedim.görüntü olarak da birbirlerine uysun istiyorum.içine de heryerde istediğin ölçüde yatak kesen yerler var sonuçta.

IKEA da koca odayı 500-600 tl.halledebiiyosun.açıkcası 4-5 sene kullansa da yatağı benim için çok uygun.
Cevaplamak için Üye ol