çok mu zayıf?

fulyaakdemir soruyor: 7

oğlum 19. ayını 3 gün sonra bitirecek 20 aylık diyebiliriz  çok hareketli olmasına rağmen çok az yemek yiyiyor boyu uzun ondan bu kadar zayıf görünüyor diyorlar boyu 90cm 11 kg  yorumlarınızı bekliyorum

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


DRK

Bence normal ölçülerde.zaten doktorunuzda söylemiştir.boyu uzun evet ama kilo normal.bizimkide 90 cm %10 luk dilime giriyorlar yani.kilo 15 biraz fazla demişti kiloya doktorumuz.


poyrazz

benim oğlum da 19 aylık 10 kg 900gr cok hareketli ve cok az yemek yiyor doktorumuz sağlıklıysa sorun yok diyor


CiciAnne

Ada 6 gün sonra 21 aylık olacak; 12 kilo :))

Kilosu değil sağlıklı ve keyifli olması önemli. Sağlık sorunu yoksa kilosuna takılmayın...


fulyaakdemir

çok şükür sağlıklı bir çocuk çok ama çok hareketli doktorumuzda normal diyor kilosuna ama gören herkes zayıf deyince.....:(


CiciAnne

Siz kafanıza takmayın onları; evet sürekli bir çevre baskısı söz konusu çocuklar üzerinde; annelerim de Ada'yı her kıstırdıkları yerde yemek yedirmeye çalışıyorlar ben alıştım artık :)))


asiltayanc

ınternet sıtelerinde aya göre kılo- boy oranları var bebeğinin ay ay takıplerını o sitelerden yapabilirsin... ama 20 aylık bır bebek için 11 kılo gayet iyi... sakın başka çocuklarla karşılaştırma yapma.. çünkü her cocugun etken faktörleri (anne- babanın yapısı, doğum kılosu, beslenme , genetik, çevre, yetişme tarzı) farklıdır... 11 kılo ıyı gerisini düşünme..


fulyaakdemir

içimi rahatlattınız sevgili anneler hepinize teşekkürederimCevaplamak için Üye ol