2. ay aşıları uyku yapar mı???

dirim99 soruyor: 6

Merhabalar..Çarşamba günü 2. ay aşılarımızı vurunduk (karma+verem+pnömoni ). Akşama kadar inledi bebeğim.Ateşi 38 olunca (21:30 civarı) 1 çay kaşığı calpol verdik.Ateşi düştü ama o günden beri uyuyor(biz tam tersine huysuzluk ve uykuzsuzluk bekliyorduk).Emmesinde sıkıntı yok,hatta normalden daha fazla emiyor diyebilirim.Ama gözünü açamıyor.36 saatte toplam 2 saat uyanık kalmamıştır.Dr'umuz da pek anlam veremedi.İdrar tahlili istedi,sonuç temiz çıktı.Ağlamaya çalışıyor, tepiniyor sesi çıkmıyor kuzumun.Zorla gülümsüyor.Farkındayım çok halsiz.Bugun daha iyiydi,uyanık kalma saatleri ve tepkileri daha belirgin.Merak ettiğim bu süreci benzer şekilde atlatan var mı?Sizce sıkıntı ne olabilir?Acaba aşıyı mı kaldıramadı bünyesi!!

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


yesimk

benim çocuklarımda öyle bir tecrübem olmadı hiç. Acaba hasta olabilir mi diye aklıma geldi


halesmayse

her çocuğun bünyesi farklı tepkiler veriyor aşı konusunda..normalde 2. ay aşısının ateşde yapmaması gerekiyor ama sizde 38 e çıkmış ateşi..sonuçta vücüda verilen bir mikrop var aktif almasa bile..bünyesine ağır gelmiş olabilir..doktorunuz birşey yok diyorsa moralinizi bozmayın derimm..geçmiş olsun..


tiara

Hem ateş hem huzursuzluk hem uyku hali yapabilir, bir kaç gün sürüp geçer, doktoru da gördüyse zaten mesele yok


dirim99

Çok şükür bugun normale döndük.Uykusuz günlerimizin geri gelmesine bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi:))


ipekburcin

Oğlum Demir de 3 gün önce 2.ay aşılarını  oldu..Bizde ilk akşam masum masum uyudu hatta ateş ve huzursuzluk bekliyorduk şaşırdık fakat 2 gündür tam tersi huzursuz uyumuyor acaba aşı yerleri ağrıyor olabilir mi?


littledumblonde

veremden sonra (hatta vurulmadan once baslayan) huzursuzluk, uyku hali ama uykuya dalamama oldu. endiselenecek birsey olmadigini umit ediyorum :(Cevaplamak için Üye ol