Limon

MEVLUDIYE soruyor: 7

Limonu çok seviyorum ama yiyemiyorum.Gebelikte daha çok canım istiyo.Limonun gebelikte düşük tehdidi olduğunu söylüyorlar.sizce doğru mu ?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


firis

ben hiç duymadım hamilykende yedim ama yinede araştır


nilinmasali

hiç duymadım,ama hemen hergün yiyordum,narın ilk haftalarda böyle bi etkisinin olduğunu biliyorum..


sevecen

bende hiç dıymadım ve ilk hamileligimde tabaga soyup dilimleyip birde bol tuz ile mideye indiriyordum:)bak şimdi agzımın suyu aktı şimdi:))


asyagezgini

Ben de ilk defa sizden duyuyorum.Hamileliğimin ilk 4 ayı çok kötü mide bulantıları çektiğim için hiçbir yemeği yiyemiyordum, bu dönemde 3 kilo verdim hatta.Bu arada tek yiyebildiğim ise limonlu şehriye çorbasıydı.Yani limon zarar verseydi bize zarar verirdi herhalde çünkü aralıksız her gün 4 ay boyunca limonu çorbayla tükettim.Ama sen yine de araştır tabiiki önemli bir konu çünkü.


selen2012

Limon kani sulandirdigi icin pihtilasma problemi yasayanlarda kanamaya neden olup dusuk yapabilir ama boyle bir probleminiz yoksa cogu kisi gibi siz de tuketebilirsiniz


zelihaberat

bende yedim hamileyken hiçbir şey olmadı

 


nisannn

hamileligimin 2. ayindan sonra hemen her gun yedim. bulantilarima cok iyi geliyordu. hatta tuzluyordum bi de. esimin ve kv in kizmalari sonucu tuzu biraktim:) ki o tuzlar bana sonradan sislik yapti. aslinda dinlemezdim de bakislariyla dovuyorlardi beni:)) ama limonsuz yapamazdim yani, kurtaricim oldu diyebilirim. Cevaplamak için Üye ol