konuşma

nurcanyeyin soruyor: 2

arkadaşlar herkese günaydın:)

benim oğluşum konuşamıyor demiştim daha önce ama son iki gündür oyun oynarken birşey yaparken bir sürü cümle kuruyor ama ne dediği tam anlaşılmıyor.sürekli birşeyler konuşuyor sanırım konuşmaya hazırlık yapıyor. sizin çocuklarınız nasıldı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


lugesya

Merhaba Günaydın ,
Kız çocugu sahibiyim ve kızım da 1 yaşında konuşmaya ufak ufak başlamıştı. Erkek kardeşimi biliyorum 4 yaşına kadar sadece AGU diyordu , sonrasında bir açıldı pir açıldı hala susturamıyoruz :))
Sanırım sizin yavrunuz da yavaş yavaş ses çıkarmaya başladığına göre dediğiniz gibi konuşmaya hazırlık yapıyor olabilir ama geç de konuşabilir ve bu da normaldir. Sevgiler


meycan

Erkek çocukların kızlara biraz daha geç konuştuğunu biliyorum. Tıbbi bir açıklama var mıdır bilemem, ama çevremde gördüklerim böyle. Fakat her beceri için bebeğin kendi gelişim zamanı vardır demişti doktorumuz. Kimi yaşına yürür, kimi daha erken kimi daha geç. Konuşma da öyle.

Bir takım sesler çıkardığına göre kendince bir çaba içerisinde herhalde. Bence hiç stres yapmayın, bir anda bülbül gibi şakımaya başlayacaktır:))Cevaplamak için Üye ol