Kusuyor? taneli sekilde:(

denizkiz soruyor: 9

16 gunluk kizim emdikten sonra kusuyor iki gundur , peynir tanesi gibi . acaba usuttumu yada benden kaynakli bir sorun mu ?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


duygu_e

sütünü üşütsen emdikten sonra sıvı olarak çıkarır. Benim kızımda peynir gibi kusardı.. doktorumuz peynir çıkarıyorsa doyuyor demektir dedi:) sütünüz yarıyor bence:) ama takipte olun tabi..


chroma

Gayet normal, vücutta mayalanıp peynir olarak geri çıkıyor süt :) Fazla emdiğini atıyor. Her emmeden sonra azar azar çıkartabilir. Ama aşırı olduğunu düşünüyorsanız dr'a başvurun.


ilke_esma

Eskiler sütün yaratmıştır derdi doktorum ise sindirip kusuyor derdi. Kızım 6 kustu o sekilde. Sütü direk cikarmadigi surece sorun yok diyordu doktorumuz


bbade

Arkadaslar emin misiniz? Direk sut cikardiysa fazla emmistir, fazlalik cikiyordur. Peynir kusuyorsa usutmustur.

Yillardir boyle bilirim :))

Ve cocuklarim sut kustugunda hiic dert etmem.

Allah allah! Sasirdim dogrusu :))



daydreamer

Reflü olma ihtimali olabilir. Benim kızım da arada çıkarırdı öyle, ancak ciddi reflü dışında (kilo alımı normalse ve günde 5-6 kez en az bezini kirletiyorsa normal sınırlardadır) doktorumuz ilaç vermeyi reddetti, zamanla kendi düzeldi. Emzirdikten sonra en az 20 dakika bebeğinizi dik pozisyonda ya da mümkün olduğunca dik tutmaya çalışın. Şikayetiniz azalıyorsa reflü olabilir. Henüz kasları tam gelişmediği için reflü sık karşılaşılan bir sorundur ama hastalık değildir çoğu zaman. Eğer fazla emmektense yapabileceğiniz bir şey yok, kendisi zamanla ayarlamayı öğrenecektir. 16 günlük daha çok minik, zamanla her şey yoluna girer merak etmeyin. Zaten yakında doktor kontrolünüz vardır muhtemelen. 


denizkiz

doktor kusmasi iyi bisey fazlaliklari atiyor dedi ama peynir gibi gelmesi beni endiselendirdi masallah bikac gundur yok , evet henuz ayarliyamior brncede hep emmek istiyor.


maviboncukk

İçilen süt, midede sıcağın etkisiyle mayalanır ve yoğurda döner:) üşütmekle ne ilgisi var yahu


daydreamer

Peynir formunda olması sütün sindirim sürecine girdiğini gösterir, hastalık belirtisi ya da sizinle ilgili bir sorun değildir.


hanifegurler

aynen destekliyorum, emer emmez çok miktarda çıkarıyorsa takip edilmeli, ama peynir kusuyorsa sıkıntı değil


Cevaplamak için Üye ol