Keşke yapmasaydım

Sanemm soruyor: 10

Tecrübe olması açısından bebeklerinizi büyütürken keşke yapmasaydım dediğiniz şeyler neler ?Bu soruyu cevapla


25 Cevap


neretva

Yenidoğan sarılığı olduğunda çok üzülmüştüm. Tabii lohusalık psikolojisi. Şimdi hiiiç takmam. Herkeste oluyor. Sezaryan, normal farketmiyor. Çok yükselirse fototerapi yapıyorlar. Ne dertler varken ben buna karalar bağlamıştım. Gereksizmiş. Aynı şekilde düşük kilolu doğdu diye de üzülmüştüm. 3 kilonun altında doğunca bir tek biraz kısa uyuyorlar. Yoksa ona da takmamalı.

Bir de şimdiki aklım olsa hamileyken hamilelik üzerine okumazdım. Saçmaymış. Sanki ilelebet hamile kalacağız. Bebek büyütme üzerine 2-3 tane iyi kitap var piyasada zaten. Keşke onları okusaymışım erkenden. Şimdi hamile yakınlarıma hediye ediyorum. Haa bir de şunu söylüyorum: ilk 40 gün zamanınız kanepede geçecek, kendinizi emzirmekten başka birşey yapmıyor gibi hissedeceksiniz, ve bu geçecek, unutulacak.


domer

Oğlum icin hiç keşkem yok ama ilk cocuğum olan kizim icin: keske daha rahat bı anne olabilseydim,hayatı kızımdan ibaret görmeseydim,hergece nekadar yediğini yazmasaydım,az yedi diye dertlenmeseydim,bütün sosyal hayatımı 2-3 Seneligine rafa kaldirmasaydim.ama dediğiniz gibi keşkeler tecrübe oluyo.oglumu eglenerek büyütüyorum,kızımı ise gorev bilinciyle buyutmusumm.galiba onun icin insanlar 2. Bebekte anneliği daha iyi anladıklarını soyluyorlarmis.


nisannn

ben dogumda bana yardim etsin diye annemi cagirdim. esimin annesi de bulunmak istedi, gelmek istiyorum dedi ve geldi, hakki tabi. birden kendimi 2 anneyle ayni evin icinde yasar buldum. yurtdisinda oldugum icin ayni evde kalmak zorundayiz.

ama eger 2. cocuguma hamile kalirsam, dogumda sadece bir kisi olacak yanimda diyecegim. evde 2 anne fazla geliyor, benim gibi sabirli ve sakin bir insan olmasaydi coktan patlardi. o 2 ay(bir de 2 ay yani:)) nasil gecti anlatamam.
elimdeki kitapta bile yaziyor, dogumda ve dogum sonrasi yardimda yaninizda sadece 1 kisi olsun diye.


gul_duru

keşke sallayarak uyutmasaydım hala sallıyorum :(


besgi

keşke kanguru almasaydım

keşke yeni doğmuş hallerini daha çok fotoğraflasaydım
keşke doğum sonrası yanımda sadece eşim olsaydı
keşke daha erken doğursaydım iş, kariyer demeseydim
keşke birkaç tane daha doğursaydım :)))ozlemada7

Keske memede uyumaya alistirmasaydim,


anneoldum

 Kendi kendine uyumayı öğretmemek-öğretememek :(


benjamin2010

Besgi@kangurudan neden pişman oldunuz merak ettim.2. Ye almayı düşünüyorum da.mert_mert

nisann ben bir tane anne bulamadım yanıma sen 2 tane bulmuşşun ..canım öpde başına koy ohh biri yemeği yapar biri bebek pışlar..sende uyursun.


ben 2 günlük sezeryanlı halimle tek başıma baktım hep ağladım biri olsa keşke diye.inanki çok zor oluyor..tabi tek bakınca sütünde az oluyor ve çok yorgun düşüyorsun 


besgi

benjamin2010, biz kraft marka kanguru aldık. bebeğimiz içinde çok terledi ve sıkıldı, ve bizde de bel ve sırt ağrısı yaptı. lakin belli ki başka markalar farklı...sonuçta o kadar kullanan ve memnun olan var.Cevaplamak için Üye ol