Mama ve Pişik

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Ozlem

Kesinlikle mamadan olabilir doktorunuza danışın, uni yenidoğan çok başarılı bir ıslak mendil. benim kızım da yumurtadan pişik olmuştu, bence mamayı mutlaka sorun.


cemre2011

Pişik kremi olarak dalini önerebilirim.Kesinlikle çok iyi geliyor.Geçmiş olsun.


sildokuz

Ben kızımın altını ıslak mendille temizledikten sonra kremini sürmeden önce mutlaka tuvalet kağıdı ile kuruluyorum. Islaklık gittikten sonra kremini sürüyorum. Şimdiye kadar herhangi bir pişikle karşılaşmadım. Çok küçükken Uni baby yenidoğanını , şimdiye kadar da sebamed pişik kremi kullandım. Çok memnunum. Ayrıca biraz kızarıklık olduğunda trosyd sürüyorum.


nesejoy

mamadan olmus olabilir, mama markasini degistirebilirisiniz. su anda hangisini kullaniyorsunuz?


 islak mendil yerine yikamanizi arkasindan da penye gibi yumusak bir bezle kurulamanizi tavsiye ederim. hatta biraz acik birakin ki hava alsin ve daha cabuk iyilessin. 


yaltuntas

Biz en baştan beri her kakadan sonra yıkayıp, doktorumuzun önerisiyle de sadece zeytinyağı kullandık. Şimdiye kadar pişik olmadı. Çişden sonra uni baby yenidoğan kullanıyoruz. Ondan da memnunuz.


Narslana

Bebek hareketlendikten sonra genel olarak az kılo alır. İlk 3 ayda 30 gr dünde olduktan sonra 4-6 aylarda günlük yaklaşık 18 gr alır. 6 aya kadar bebek genelde doğumdaki kilo ikiye katlar, onu ba bakmak lazım - bazı bebekler 4 aylıkken bu kiloya geliyorlar. Bazı doktorlar bu durumu yalnış değerlendiyorlar, süt yetmiyor diye mama veriyorlar. Bazı bebekler ilk 3 ayda çok kilo alıp sonra az almaya başlıyorlar. Bu da normal. Ama bebek gerçekten kilo almıyorsa ilk önce daha sık emzirmeye çalışmak daha mantıklı. Anne sütü yerine mama verip bebeğinizin besin kalitesi düşürüyorsunuz.

Ayrıca mamadan sonra çıkan pişik allerji olduğunu gösteriyor. mamada bulunan inek sütü genelde onun sebebi oluyor.

LLL Türkiye, Natalya


ozgu_naz

oksitin krem öneriyorum size. benim kızımda pek hassas poposu konusunda. ıslak mendil kullanımına gelince ben onları suda iyice yıkıyorum bekletiyorum ağzı kapalı ortamda ve onlarla siliyorum çişini ve az kaka yapmışsa. normal ve büyük kakalarda mutlaka yıkıyorum. mama sebep oluyor pişiğe. ama kullandığınız bebek bezlerininde özellikleri sebep olabliyormuş.



Cevaplamak için Üye ol