Dogum gunu ve diş bugdayi yapmak istiyorum

kurablyemm soruyor: 10

Kızımın ilk doğum gününe az kaldı dış buğdayı da yapsammi önerileriniz nedir

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


gokceseda

Doğum günü ile dış bugdayi birlikte de yapılıyor ama bence ayrı daha güzeldi. .

10 aylıkken diş bugdayi yaptık sadece kadınlar çocuklar ile samimi bir ortam oldu.. doğum günü daha kalabalık parti havasında idi.. 1 ay ara ile 2 organizasyon olacaksa diş bugdayi daha gün havasında yapılır doğum gününe odaklanirsiniz..


kurablyemm

Birlikte yapmam gerekecek sanırım çalışıyorum zamanım yok neler yapılıyor pratik önerimiz vvarmı şunu yap gibi


gokceseda

Evde yapacaksanız doğum günü bitimine yakın dış buğdayi dagitirsiniz minik kaselerde.. eşyalar koyup bebek seçiyor ya ileride hangi mesleğe sahip olacak diye eğlenceli oluyor onu yaptirirsiniz:) hediye dagitacaksaniz bir 1 yaş ile ilgili bir de diş temalı 2 hediye dagitirsiniz yeterli olur bence.. Diş şekilli kurabiye yapip giderlerken hediye edebilirsiniz..


kurablyemm

Hediye dağıtmak sartmi fazla bilgim yok dışbbuğdayı aşuregibi mi yyapılıyor


kurablyemm

Kimleri ccagirsam diye dusunuyorum aile arasında olsun istiyorum ama 4saat uzatmalar4arac ddeğiştirerek gelceklergulsah_ata_mete

Internetten dis bugdayi tariflerine bakin. Cok fazla yapmayin cunku yenmiyor. B7gdayi haslayip, sekerle karistirin, bardaklara paylastirin, sonra bolca kuruyemis ekleyim. Ceviz, badem, findik vs. Bardaklara paylastirip uzerine renkli sekerler koyun. Haslanmis bugday tanelerinden 32 tanesini nazar bincuklariyla beraber bir ipe dizip boynuna asin. Bebegin basinin uzerine gerilmis tulbent uzerine hasladiginiz bugdaylardan dokerken, bir yandan da iyi dileklerinizi soyleyin. Dua edin. Sonra bebegin onune kitap, makas, kalem, cuzdan, vb. Cogaltabilirsiniz dizin. Bebegi biraktiginizda hangisine giderse o meslegi sececegine inanilir.


kurablyemm

Teşekkür ederim detaylı ve güzel yapmissiniz neden 32 buğday çizilecek hiç duymadım kusura bakmayın merak ettim


gokceseda

32 diş için sağlıkla gelsinler kalsinlar diye.. hediye fikir sadece şart değil tabiki..kurablyemm

Oo çok güzel peki hediye gelen herkese verilirmi buyukleremi cocuklarami fiyatında fazla yüksek olmayan ne olur herkese aynı seymi veriliyor ornegin kırk mevlidi yaptıkgelenlere tespih vermistik kkızımın resmi olan magnet yaptıran olurmuki yada başka bisey ama su an aklıma bisey gelmedi


nnunnis

http://annediryuregi.blogspot.com.tr/search/label/di%C5%9F%20bu%C4%9Fday%C4%B1m%C4%B1z

blogumda boğlumun diş bugdayını yazmıştım fikir olması açısından ekledimCevaplamak için Üye ol