Boşanma sonrası cocuk bakımı

semag soruyor: 5

merhaba arkadaşlar,

eşimşe ben ayrılmak üzereyiz.Bir hafta sonra davamız var.Kendisi malesef ki beni aldattı.Yaklaşık 2,5 yıldır başka biri ile ilişkisi varmış.Bunu duyar duymaz dava actım.Başka türlü devam edemezdim çünkü:( Bu sıradan bir gönül ilişkisi değilmiş.Şuan tek derdim tek başına cocuk büyütmek.Zor olacağını tahmin ediyorum.Benim gibi bu sürecten geçmiş arkadaşlardan tavsiye rica ederim.


Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kurablyemm

Zor bi süreç olacak ama basarabilirsiniz geçmiş olsun öncelikle calisiyormusunuz yakında akraba vs varmı ekonomik durumunu nedir bende şiddet nedeniyle boşanma asamasindayim çocuğunuzun en az etkilenmesine çalışmak gerek sanırım kızım 11aylik nerde oturuyosunuz

Uzulmeyelim mutlaka bi çözüm vardir


bellroad

ben de bosanma surecindeyım. kendime gore yaptıgım yol haritası soyle (bosanmıs arkadaslarımdan fikir ve tecrubelerine dayanarak)
- bosanmayı anlasmalı yapıp baba ile iki medeni insan gibi ayrılmaya calısmak
- babanın cocugu gorme isteğini kısıtlamamak ama talep ettiğinden fazla da gostermek icin ugrasmamak (sen babasısın cocugu neden almıyorsun gibi suclayıcı tavırlara girmemek)
- baba ve babanın ailesi ile cocuk disinda hic bir konuda gorusmemek, cocuk konusunda da her adımda danısmamak sadece onemli olaylarda (okul durumu vs) gorusmek.
- bir sure aynı evde kalmaya , aynı duzende (bakıcı, kres vs) devam etmek, sizin durumunuzda babanın gitmesi zaten dogrusu
- 6-9 ay icinde annemin evine yakın bir yere eve tasınıp, yeni esya yeni oda vs alıp eskiye sunger cekmek.
- annemden ve kardesimden her durumda destek almak
- maddi durumum iyi giderse yatılı bakıcı tutmak (ben calısıorum sizin durumu bilemiyorum
- 3.5 yasında oglanı tam gun krese vermek

ben gozumde cok buyutmuyorum, hersey cok kolay olacak diyorum. ama bu surecte destek sart. aile veya profesyonel yardım - bakıcı, temizlikci.


birbebekannesi

Umarım kısa sürede anlatırsınız bu durumu, eşiniz baba olmaya her daim devam edecek, ailenizde en büyük destekçisi olacaktır. Bellroad in kendisi için çizdiği yol hatırası çok mantıklı, mutlaka fikir verecektir. Sevgiler


semag

Baba herzman baba olarak kalacak tabiki ama benim ona olan tahammülsüzlüğüm had safhada.

Boşanma konusunda önce epey sorun çıkardı bana ama kararım kesin olduğunu anlayınca bir orta yolu bulduk.Ben şuan hiç görüşmüyorum kendisi ile .O ben yokken gelip Adayı görüyor.Allahtan çok küçükte yavrum bir şey anlamıyor.

Ben biraz şanslıyım annem bana çok yakın oturuyor,bebeğe bir süredir o bakıyordu zaten gene böyle devam edecek.

Benim sadece yaşadığım şoku atlatmam gerek sanırım..


birbebekannesi

Semag, güçlü bir kadın olduğuna inanıyorum; çünkü annesin. Yaşadığın tahammulsuzlukte çok normal, ama bu durumu çocuğun yanında asman gerekir, kendin içinde...hayat o kadar kısa ki, ben çözeceğim, ben yapacağım diyip (senin öyle söylediğini anlatmak istemiyorum, yakından şahit olduğum olaya dayanarak naçizane tavsiye için yazıyorum. Bazen bu süreçte anne suclulukra hissediyor ki benim arkadaşımın yaşadığı en yoğun duygu tahammülsüzlük, suçluluk ce sinir harbiydi) süreci uzatmak yerine kısa süreli psikolojik destek alnak...benim arkadaşımdan boşandıktan sonra yepyeni bir kadın çıktı ve eski eşiyle de evli olduğu süreçten daha iyi anlaşıyor.Cevaplamak için Üye ol