Uykusu ne zaman düzene girecek?

hulyabural soruyor: 10

Merhabalar,
Oğlum bu ayın sonunda yaşına girecek, ancak hala gece uykusu yok. Akşam saat 22.30 civarı uyutuyoruz. En fazla 2,5-3 saat uyuyor sonrası kabus gibi... Saat başı uyanıyor, bu bazen 15-20 dk. ya düşüyor. Bazen uyanıyor uyumamak için direniyor. Uykusuz geçen geceler artık kabusumuz oldu. Emmek için sık uyanır dediler emzirmemeye başladım, uyandığında su veriyorum ama hala durum değişmedi. Neler denedim neler... Önerisi olan arkadaşlarım benimle paylaşırlarsa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


hulyabural

Umarım en kısa sürede geçer, cevabınız için teşekkür ederim.


Bona

bizim uyku sorunumuz 26 aylıkken bitti çok şükür..şu anda gecede bir kere uyanıyor , sabaha karşı 6-7 gibi emip tekrar uyuyor..
gece uyutmadan önce karnını doyurmayı denediniz mi?
bir de yattığı yer çok önemli , nerede uyutuyorsunuz?


hulyabural

Karnını doyuruyorum, acıktığını düşünmüyorum. Zaten bu aylardaki bir bebeğin karnı tok ise aralıksız 6-7 saat uyuyabilmesi gerekiyormuş. Hep aynı yerde kendi odasında ve yatağında uyutuyorum. Gerçi bizim yanımızda yatarsa daha uzun süreli uyuyor ama bunu çok nadiren yapıyorum iyice alışmasından korkuyorum.


Bona

o zaman az biraz sabır diyorum size :) 2 yaşından sonra düzeliyor genelde..
çok zor bilirim , ben 2 sene gece 3 saatten fazla uyuyabildiğimi hatırlamıyorum , çok yorucu oluyor.. bol sabır diliyorum size..


hulyabural

Çok çok teşekkür ederim. Ne yapalım canları sağolsun :)asli_arda

benim oğlumda öleydi diş dönemi dedik bekledik azılar dan biri patladı valla şu ara rahatız ama dur biyerimi cimcikliym :)çünkü ben ne zaman iyi desem o gece uykusuz geçiyo :)ama şöle sölym biz daha bir hafta oldu düzenlibir uykuya gireli beklemen gerek sabırla arkadaşım :)


asli_arda

bu arada baktım da maşallh çok sevimli çok tatlı bu paşa :)maşallh 


hulyabural

Aman dilimizi ısıralım nazar değmesin... Maşallah... Darısı başımıza.. Teşekkür ederim, sizinki de öyle. Allah hepimizin evladını bağışlasın.azraesra

karnı aç olabilirmi ,uyutmadan önce mama verin bence ..açtır


hulyabural

Hayır, keşke aç olduğu için uyumasada doyurunca uyuyabilse.. Ama yedirip de yatırıyorum, sonuç hep aynı... Alıştık artık bu duruma:))Cevaplamak için Üye ol