3 aylık bebek beslenmesi

dersess soruyor: 10

bebeğim 3.ay 2 günlük ve 2.ayından beri tamamen mama ile beslniyor.gaz problemi  az  oluyor diye bebelac1 kullanıyoruz fakat galiba doymuyor... bugünkü ölçümlerde 6300 kg geldi geçen ay 5730du

önerebileceğiniz mama ne olur zeka gelişimini de etkileyen?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


minigim_sare

Biz milupa aptamil kullanıyoruz diğer mamalar karın ağrısı, gaz, kabızlık yaptı.aptamili tavsiye ederim.hem içinde balık yağı da var.


Kozzy

mılupa aptamıl'ın ıcınde bagısıklık sıstemını destekleyıcı bazı maddeler var dıye bılıyorum. bebegınıze verdıgınız mama mıktarı nedır ? mesela kac saatte bır beslıyorsunuz ve kac cc mama verıyorsunuz ? bunu soylersenız daha ıyı yardımcı olabılırız sanırım.


mert_mert

ben her mamayı denedim açıkçası.oğlum sadece bebelac içti.bebelac ve aptamil aynı firma sadece isimleri farklı bu arada.ama aptamil benim bebeğimde kabızlık yaptı ve hepsini içmiyordu.11 aya kadar bebelac içtik sonra zaten almadı devam mamasını.


dersess

kozzy 3 4 saatte 120 gece de 150 cc veriyorm bu ay kilosu 6300 olmuş geçen ay 5730 du dr az dedi..... beyin gelişimini de etkileyen bir mama arıyorum...

mert_mert bebelac ben de kullanıyorum şu an memnunum da ama doymuyor galiba sürekli aç yemek istiyor

 


Semaparlak

Kesinlikkle Aptamil. İçinde Aptamil e özel bağışıklık sistemini güçlendirici takviyeler var. Ben bebeğim için hala kullanıyorum.fistikcik

Mama konusunda hiçbir bilgim ya da tecrübem yok. Ama 3 aylık bir bebek 3-4 saatte bir beslenmek için çok küçük değil midir ? Sürekli açsa ve yemek istiyorsa neden daha sık beslemeyi düşünmüyorsunuz ?
Anne sütü alsa idi hemen suç anne sütüne atılırdı ve "yetmiyor" denilerek mamaya başlanırdı. Ama mama alan bir bebek az kilo alıyorsa dmek ki ortada başka bir sorun var. Mama markasını değiştirmek yerine bu sorunu bulmaya çalışmak önemli.
Bebeğnizi daha sık ya da daha fazla beslemeniz gerekiyor olabilir. Ya da herhangi bir sağlık problemi (örenğin idrar yolları enfeksiyonu ya da reflü) kilo almasına engel oluyor olabilir. Bu olasılıkları lütfen ciddiye alın.


dersess

fistikcik reflümüz yok kontrolleri yaptırdık reflü değil...kilo alımını engelleyecek kusma vs ishal de olmadı ki bana göre aslında kilosu iyi.

3 aylık bebek 3 4 saatte beslenmek için küçük değil mş derken bunu anlamadım ? daha mı sık içmeli mamayı ?


olivia

Biberon beslemesi ile ilgili soyle bir hesap yapabilirsiniz.sut donemi bir bebegin 24 saat icinde icmesi gereken miktar kilo basina 150 cc dir.bebeginizin kilosuyla 150 yi carpin uyku saatlerini cikarinca kac biberon formul sut vermeniz gerektigini bulabilirsiniz.Formul sut olarak benim onerim ise Hipp.sevgilerolivia

Eklemeyi atlamisim yazdiginiz mevcut kiloya gore hesapladigimizda yaklasik 2 saatte bir beslenmesi gerekiyor 3-4 saat uzun bir arakik.tabi uyku duzeninizi bilemiyorum.


olivia

Bir de aklıma geldi , gaz problemi icin avent vs yerine Dr.Browns biberonu da tavsiye ederimCevaplamak için Üye ol