Bıngıldak

Vferi soruyor: 8

Merhaba, 2 aylık kızım var. Bu akşam kuçağıma dik bir şekilde aldığımda, tesadüfen dokunduğum ön bıngıldağının öncekine göre daha fazla çökük olduğunu gördüm. En azından öyle hissettim. Garibime giden, kızımı sırtüstü yatırdığımda bahsettiğim o çöküklük kaybolup az bir çöküklük kalıyor. Bu durum endişelenmemiz gereken bir durummudur? 
Hareketlerini gözlemliyorum. Herhangibir tuhaflık yok. bizlere tepki veriyor. Yalnız bu aralar ağlamaları ve huysuzlukları arttı. Aşırı bir kusması yok. ara sıra ağzından tükürüğüyle birlikte az miktarda çıkarıyor. idrarı ve kakası normal. en son kakası yeşil renkteydi. 
Dr muz normal diyor . Bıngıldağındaki sözkonusu çökükten bir anlık endişeye kapıldık. Ne yapmamız veya yapmamamız gerekiyor? 
Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


hilaldefne

Sıvı yetersizliğinden olabilir çöküklük, doktorunuz normal dediyse ve ishal yoksa, emiyorsa sorun etmeyin derim.


kuras

zaman zaman o çöker zaman zaman düzelir, normal bir durum endişelenmeyin bence, bizde de hala oluyor.


ayberke

Geçen bir dr demişti sıvı yetersizliğinden olurmuş.(tv de)


Vferi

Sıvı yetersizliginde ne yapmak gerekir ? Cok fazla emziriyorum ama !.berenimo

Bir sorun olduğunu düşünmüyorum, ben de bıngıldağın inip kalktığını (nabız gibi attığını) görünce çok paniklemiştim ama tamamen normal birşey bu, bazen daha çökük oluyordu bazen düz.. Büyüdükçe bu durum da ortadan kalkıyuor, bıngıldak küçüldüğü için sanırım..


Vferi

Cvplarınız ıcın cok teşekkürler bıraz olsun rahatladım . İki Üniversite bitirdim ve Yatırım uzmanıyım ne okul hayatımda ne iş hayatımda bu kadar zorlandıgımı bılmiyorum .Anne olmak dunyanın en paha bicilemez duygusu olsada bır o kadar zor ve meşakkatli . En ufak bişeyde panık oluyorum zarar gorucek ona bişey olucak dusuncesine bile dayanamıyorum içim kaldırmıyor hemen hadı kalkın Dr gidiyoruz diyorum . Hepimize Rabbım sabır versin İnsallah . Ve bebeklerimizi saglıkla hayırla büyütmeyi nasip etsin . 


iflah_olmaz

sakın sakın korkma.birgün 4 aylıktı oğlum kucağımda otururken birden içine çöküp geri düzelmişti.o anı korkumu anlatamam size.hemen doktorumuzu aradım.bu ana kadar hiç farketmemiş olabilirsin nabız gibi atar öyle hafif çöker hemen geri düzelir demişti.sonra dikkat ettim hakkaten bazen oluyordu özellikle oturur vaziyette.

ne zor dimi??annelikk?:-)))


Vferi

hemde nasıl ama deger :))

 


Cevaplamak için Üye ol