ayak burkması

Yusuf_Ahmed soruyor: 6

arkadaşlar 5 yaşında oğlum dün kreşte ayağını burkmuş,ben onu 5te aldım okuldn bişeyi yoktu sonra yatana kadar iyiydi gece ayağım ağrıyo dedi ,sordum yuvada oldu dedi,ayağı hafif şişmiş ve üstüne basarken hassas davranıyo,lütfen bu konuda bilgisi olan yardım etsin..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Yusuf_Ahmed

götürdüm doktora basit bişeymiş,doktora ztn götürecektim ama ilk yardım için napılabilir diye sordum.soğuk buz masajından sonra biraz rahatladı oktora gittik iyi çok şükür...


Yusuf_Ahmed

teşekkürler


CokBilmis

Sık sık soğuk kompres uygulayın ve bulabiliyorsanız aktarladan filan arnika yağı ya da arnika kremi alıp, onu sürün. Mucize gibi bir yağ.


CokBilmis

Aklıma getirdiniz, doğal ürünlerle hazırladığım ve 3 senedir kullandığım ilk yardım çantamı anlattım blogumda:

http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2012/05/dogal-urunlerle-ilk-yardm-nasl-olur.html


CokBilmis

Malatya pazarında oluyor hemen hepsi, yakınınızda varsa aklınızda olsun. Sokak arasındaki aktarlarda da bulunuyor gerçi.


ema

Babaannem ayağımı burktuğum zaman bir miktar beyaz sabun tozuna 1 yumurta akı kırıyordu onu köpürünceye kadar çırpıyordu sonra burktuğum bölegeye sürüyordu üstüne beyaz bir parça bez sarıyordu.O malzeme ayağıma yapışıyordu kuruyordu kendi kendine kopuncaya kadar dokunmuyordum.Koca karı ilacı:)))Cevaplamak için Üye ol