Uyumuyor işe başlayacağım acil yardım !!!

sunny soruyor: 5

Kızım 19 aylık ve uzun zamandır kendi yatağında uyumuyor. çok derin uykudayken uyuyor. uyanınca orada uyumaya devam etmiyor ağlıyor. Mecburen yanıma alıyorum. Benimle yattığı zaman mışıl mışıl uyuyor. Yatak büyük olduğu için çok rahat dönüyor. ama beşiğinde dönme ihtimali çok az. acaba o yüzden mi rahat edemiyor. Bu konuda aynı sorunu yaşayan var mı? Varsa çözüm önerilerinizi paylaşır mısınız?İşe başlayacağım çünkü. Ayrıca gece 3-4 kez kalkıyor meme emiyor uyuyor. Bu aylarda bu kadar sık kalkması normal mi ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


pinarsultan

Merhaba, aynı sorun bizde de var. Yanımız da yatınca çok daha rahat ediyoruz. Gece 3-4 kez kalkıyor emiyor. Artık üzülmüyorum eskisi kadar, demek ki kendisini böyle güvende hissediyor. Bende cevapları takip edicem.


ema

Uyanmamasının çözümlerinden biri gece beslenmeyi kesmek ben  6.ayda kestim yeni yeni gece uzun uyumaya başladı.Zaten emmek için uyanıyor.Gece emmeyi kesmek lafta kolay uygulamada zor ve yorucu su verebilirsiniz ilk başlarda hem birden kesmek yerine her gece 1 emmeyi azaltarak denemenizi tavsiye ederim.Bununla ilgili nurturiada açılmış o kadar konu varki yanlız değilsiniz.Kolay gelsin:)))


lacivert0

işe başladım ve gece uyanmaları beni çok yorunca aldım yanıma koyun koyuna uyuyoruz :)


helenya

bnim kızımda bir donem uykusu bozuldu bn yanıma alınca sorun yok beşiğine koyunca aglıyordu.beşiğinde donmede problem yasıyor diye dusundum ama biraz arastrdım anneden ayrılmak istemezmiş donem donem olurmus.cozumda kendimce sunu gelştrdim bi ara yanımda yatrdım daha sonra beşiğine yatırırken sıkı sıkı sarılıp öpe koklya yavasca bıraktım bir sure kollarımı cekmedim:)sonra yavasaca elimi  cekip sırtını oksayarak( bu arada kızımın tatlı huzur dolu gulumsemesi o an agrıyan belime ilaç oluırdu:)bazen 3 -4 dakkayı bulan sırt oksamasıyla uykuya dalardı..bi donem boyle gitti sorunumuzda bitti:)şimdi geene yatagına yatırırken opeim basını oksarım o zman daha hzuurlu uyuyor:)ve cok mutlu uyanıyor tavsiye ederim.minişlerimiz biizi  istiyor aslında:D


sunny

karyolası var ama orada da pek uzun yatmıyor gibi...deneyip görmem lazım cevaplar için teşekkürlerCevaplamak için Üye ol