bebekler neden üzerini çıkarmak ister?

reny soruyor: 6

merhaba,
21 aylık kızım 1 haftadır birden üzerindekileri çıkarmaya başlıyor. bezi dahil herşeyi çıkarıp soyunmak istiyor. bunun sebebi ne olabilir?

teşekkürler,

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


CokBilmis

Nedenini bilmiyorum ama 2 yaş krizleri diye bahsedilen hareketlerden biri de bu soyunma krizleri.

Ben bırakıyorum soyunuyor. Bir tek akşamları zorlanıyorum. Gece altına hiçbir şey giymiyor. Ben de yanında sızıp kalırsam yatağa işiyebiliyor. Babasını tembihledim, yatarken alt kontrolü yapmadan yatmıyor :)

Bizimki hatta soyunmayı da aştı, sürekli buz torbası yalayıp buz torbalarının züerine basıyor. Bütün ayakları, yüzü gözü soğuktan kıpkırmızı oluyor. Var herhalde kendince bir manası :)


reny

Cokbilmis teşekkür ederim, 2 yas ile ilgili olduğunu düşünmemiştim. Biraz rahatlatti:)


lopikcim

Eğer huzursuzsa hastalık vs ye bağlı, gece uyanıp bezi dahil herşeyini çıkarttırıyor, zaten bir kaç aydır bezlenmek de istemiyor, sıkıyor gibi hareketler yapıyor, ama henüz çiş kaka da söylemek yok, o yüzden kandırmacayla bez bağlıyoruz, bak alev alev yanarsın esprimiz var mesela...


CokBilmis

@ lopikcim: Soruyla bağlantısı yok ama görünce yazmak istedim: Gece bezi bırakmak anne için zor oluyor, ben de hala kandırmaca ile bağlıyorum da... Gündüz bırakmadıysanız henüz ve kızın bırakmak istiyorsa bence bu dönemi kaçırma. Benim kız da 21. ayında bıraktı. 2-3 ay sürdü tamamen söylemeye başlaması. Önce söylemeye başlasın, sonra bezi bırakayım dersen, onun bırakmak istediği zamanı kaçırabilirsin. Zaten de önce söyleyip, sonra bırakan çocuk var mıdır? Ondan da emin değilim :)


lopikcim

:-( uyarın için teşekkürler çokbilmiş, ama ona enerjim ve zamanım  yok şu aralar, 2 yaşta başlayacağım sanırım


reny

Evet kıs ortasında bile üstünü örtmeden uyuyor ;)Cevaplamak için Üye ol