4.5 aylık bebeğim sadece 200 gram almış

dilayigit soruyor: 4

4.5 aylık bir kızım var.son ay 200 gr almış sizce ne yapmalıyım çok panik oldum ek gıdaya geçmeli miyim?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


wonderwoman

Doktorunuza danismadan ek gidaya baslamamalisiniz. Sanirim emziriyorsunuz, belki simdilik mama takviyesi yeterli olabilir. Ama buna dkotorunuz karar vermeli. Mutlaka danisin.


derinuray

benim kızım da 4. ayda 300gr.almıştı dr aptamil verebilirsin arada dedi. sütüm az çocuğum aç kalıyor diye bir panik ile aptamil devam sütü vermeye çalıştım tabi ne biberonu ne sütü istedi ben zorladım ve şimdi memeyi emmiyor sağıp biberon ile besliyorum en son 6 haziranda emmiş ki ben emzirmeği çok seviyordum çok üzüldüm. size tavsiyem çok önemli bir süt probleminiz yoksa sakın emzirmeyi bırakmayın hemen mamalara sarılmayın benim gibi pişman olursunuz.300gr aldığında dr arada büyüme hızı yavaşlayabilir normal demişti bir sonraki kontrole kadar bence emzirmeye devam edin yine almamışsa başlarsınız.
ayberke

Ek gidaya geçme kararını doktora danışın.Ama alışın bu gramlara derim bundan sonra 300 400 grlı hayat var yani normal kabul edilebilir dönem.


NORTH_TAN

Endişelenmeyin doktorunuz sizi gerek duysaydı yönlendirdi.

bebeğiniz zayıf bir bebek değilse, kilo alması durmadığından veya kilo kaybı olmadığından, 6 ayda da zaten ek gıdaya geçeceğinizden gerek duymamış olabilir.

Bunun dışında bebeğinizde açlıktan kaynaklı gece uykusuzluğu veya başka problemlerler var mı?Cevaplamak için Üye ol