Normal yemeklerle problemimiz var...

sinemn soruyor: 7

Ogluma normal yemek yediremiyorum. Makarna, köfte, dolma vs gibi normal yemekleri ezmeden yemiyor. sebzeli -etli, sebzeli-balıklı veya da tavuklu  yemekler yapıyoruz ona özel ama dediğim gibi ezmeden yemiyor...Ama bunun yanısıra eline aldıgı kraker, borek, pide gibi seyleri hic zorlanmadan afiyetle çiğneye çiğneye yiyor... Bu arada kendisi 2.5 yasında ... Biliyorum ben geciktim bunlara geçmekte...fikrinizi paylaşır mısınız... Tesekkurler.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


EsraEA

Belki kendi eline verseniz daha kolay yer.


Ozge

Evet direk onune koyun, eline verin... kraker, pide falan yiyebiliyorsa onlari da yer.


Damla

Sinemn,

Ezmek derken tamamen püre haline getirmekten mi söz ediyorsun, yoksa çatalla ezmekten mi? Bu bir damak tadı sorunu mu, yoksa ilgi çekmek için mi yapıyor acaba?

Düşünüyorum, böreği yiyorsa eline alıp, makarnayı da yiyebilir, o yüzden pek damak tadı ile ilgili gibi gelmedi.

Ezilmiş yemeği kendisi kaşıklayıp yiyor mu, yoksa siz mi yediriyorsunuz?


Allegro

benzer sorunu bir kaç ay önce yaşadık. Çözümü şu şekilde buldum , eline bir kaşık çatal veriyorum o biryandan ben bir yandan besliyoruz kendilerini ...belki sizde de işe yarar.


sinemn

Arkadaslar, cumartesi gunu , alısveris merkezinde elimden aldıgı hamburgerimi sonuna kadar yiyip devamını isteyen oglumu tebrik ediyorum :)))) ama evde hala ezerek yiyoruz bayılcam :)
nasıl ama ??


sinemn

evet sanırım baydılar bu kadar saglıklı yemekten :)

ben de" hamburger mi ? asla" diyordum.. simdi aksam için hamburger ekmegi aldım unodan, köftesini di yaptık mıydı tamamdır :)
azcık da eglensinler ....


sinemn

Tesekkurler, kesinlikle denemeye değer :) Cevaplamak için Üye ol