Evcil Hayvanlar ve çocuklar

nurturia soruyor: 7

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


BlogcuAnne

Bu durumda benim aklıma ilk gelen hayvan barınakları oluyor. Açıkçası Türkiye'deki barınakların koşullarının çok iyi olmadığını duyuyorum, ama orada sevilmeyi bekleyen birçok köpek olduğunu biliyorum. Oğlun mutlaka çok eğlenecektir, ama sen kalbin kırık, sinirin bozuk bir şekilde ayrılabilirsin oradan :(

Benim oğlum bu konuda şanslı, doğduğundan beri köpek var evimizde. Ancak çocuk geldikten sonra hayvan ister istemez ikinci plana atılıyor. Çocuk olunca evcil hayvana bakmak iyice zorlaşıyor, dolayısıyla eğer ortamınız yoksa almamakla çok iyi ediyorsunuz.


hande

bizim köpeğimiz, benim Can ve Shine'a aynı anda bakamama ve bol beceriksizlik sonucu annanemiz tarafından el kondu. annem sanırım sizin eve çok yakın oturuyor istediğiniz zaman gidip sevebilirsiniz:)) Shine da buna çok sevinir:))

ikisine birden bakmayı beceremediğim için çok üzülüyorum. Köpeğimiz başlı başına hiç büyümeyen son derece hareketli bir çocuk ve Can'ı inanılmaz kıskanıyor. Can ise Shine'a tapıyor resmen:)) belki bu baharda yeniden alabilirim Shine'ı. Gerçekten de apartman hiç onlara göre değil.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Yağmur da şimdiden köpekleri çok seviyor, sokakta bile görünce kahkahalar atıyor. :) Bizim köpeğimiz de 12 yaşında, 1 şubat 1998 doğumlu... Tabi annemlerde hala, bahçede duruyor. Yağmur'u bazen kucağımızda dışarı çıkartıyoruz, gülmekten kendinden geçiyor resmen. Çakıl zıplayıp hopladıkça Yağmur kahkahalara boğuluyor. :D

Yazın bahçeye çıkıp birlikte sevmek için sabırsızlanıyorum.


esen

Bizim sokağımızda 3 tane sokak köpeği yaşıyor..tüm mahalle elbirliğiyle aşılatıp besliyoruz..hem sokağı koruyorlar hem çocuklarla oynuyorlar..benim kızımın erken konuşmasında ve yürümesinde en önemli faktörler oldular..ilk söylediği söz hav hav oldu..sokakta yaşayan köpekler bile gelişimine çok faydalı olduysa evde daha iyisi olur..ama evimizde 3 kedimiz var köpek şimdilik mümkün görünmüyor:))fırsatı olanlar bebekleriyle hayvanlarını birarada büyütmeli çocuk gelişimine katkısı çok büyük...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Peyibal annenlerle annemler aynı yerdeler mi acaba? Annemler Ümitköy'deler, seninkiler nerede? :) Bir an acaba komşular mı diye düşündüm. :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ayyy keşkeee. :)


Sheena

Köpek sitelerinin çoğunda, sizin gibi ebeveynler aranıyor aslına bakarsanız :)) izmirde olsaydınız seve seve yardımcı olabilirdim, benim kızım iki köpekle birlikte büyüyor.
Size önerebileceğim bir kaç şey var aslında, birincisi, köpek sahibi olan kimselerle görüşebilirsiniz. Çevrenizde yoksa bile köpek gezdiren birisini gördüğünüzde rica ederseniz kimse sizi kırmak istemez. Genelde köpek sahipleri, köpeklerini herkesin sevmesinden rahatsız olurlar ancak çocukların sevmesine kimsenin itirazı olmaz. Bu kişilerden takıldıkları yerleri ve zamanları öğrenip dışarda geçirdiğiniz saatlerin bir kısmını buna ayırabilirsiniz.
Köpek çiftliklerini ziyaret edebilirsiniz. Çoğunda eğitimli köpekler olur, bu da çocuğunuzun daha güvende olmasını sağlayabilir. Sonuçta hayvan ve insan iletişiminden bahsediyoruz, ne kadar kontrollü o kadar iyi aslında.
Veteriner hekimleri ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde sağlık konusunda endişelenmenize gerek kalmayabilir.
İzmire yolunuz düşerse beklerim...Cevaplamak için Üye ol