Uyanıkken sadece ayakta emiyor.peki ama neden?

elif_yavuz soruyor: 8

şuan 2,5 aylık..ilk 2 ay iyiydi hiçbir sorunumuz yoktu..2 aylık aşılarından sonra ateşlenmesi bahane oldu huy değiştirdi resmen..uyurken çok güzel emiyor,uykudan kalkınca da iyi biraz.ama daha sonrası çok zor...ayakta şarkılar söyleyerek,pışpışlayarak anca emzirebiliyorum.yoksa basıyor yaygarayı..beni emsin istiyorum.sütüm de çok geliyor yeterli  yani..kilo alımı da iyi..napabilirim?normale dönermi acaba zamanla?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


GulcanDeniz

gaz nedeniyle öyle yapıyor olabilir.
Biraz dik tutup gaz çıkarmasını sağladıktan sonra emzirmeyi deneseniz...

Ya da silikon meme ucu kullanmayı veya sağıp içirmeyi?


azraesra

bebeğinizin gazı var...ara ara gazını çıkararak emzirin


septik

Bana da biraz alışkanlık yapmış gibi geldi.Gazı olsa uykuda nasıl normal emiyor?


ozgu_naz

bizde de aynı durum vardı.ve çok gazlıydı kızım.4 aya kadar aynı durumu yaşadık ama sonra herşey birdenbire düzene girdi. dr zaten öyle demişti 4 ay sabret herşey değişecek.hareketliyken emmek rahatlatıyordu onu.sabredin geçici bir durumelif_yavuz

teşekkürler yorumlarınız için.evet,bebeğimin gaz problemi çok sık oluyor.gazını çıkarmasını sağladıktan sonra da aynı şekilde davranmaya devam ediyor.ayağa kalkıp gezindiğim zaman emiyor,oturup kucağıma yatırdığım zaman kıyametler kopuyor.
bugün ebe kontrolümüz vardı,,o da gazı olduğunda bu şekilde emzirdiyseniz alışkanlık yapmıştır dedi. bide emene kadar bekleyin ayakta emzirmeyin acıkınca nasılsa emer dedi.inatlaşmaktan korkuyorum onunla napsam bilemiyorum


azraesra

keşke benim kızım emseydide ayakta yada amuda kalkarak emzirseydim


Di

Fikrimce bu gecici bir surec. Ben de o sekilde emzirmek durumunda kalmistim yaklasik 6 aylik civari. Bu donem atlatildiktan sonra emmeye daha duskun hale geldi.


fistikcik

Merhabalar,
Aynı sıkıntıları kısa süredir biz de yaşıyoruz. Acaba siz bu sorunu aşabildiniz mi ? Yoksa devam mı ediyor ?
Daha önce başka bir başlık altında bu konuda edindiğim bilgileri paylaşmıştım. Belki size yardımcı olur. Mesajı şurada bulabilirsiniz :
http://www.nurturia.com.tr/questions/9d5b5a35-82ad-4c73-b0d6-9ee1011771b3/2/kizim-uyannikken-emmiyor-yardim!!!!!!!#e73d1520-ccbc-400b-bf57-9f6201754f9f

Bu arada biz bu sorunu ancak ayakta ve dolaşarak emzirerek aşabiliyoruz. Bu şekilde sakinleştikten ve memeyi aldıktan sonra bir süre oturabiliyoruz. Ancak süt akışı tekrar hızlanınca yine aynı sıkıntı baş gösteriyor, biz de tekrar ayağa kalkıyoruz :)
Umarım hepimiz için bu dönem kısa sürer, sevgiler...
Cevaplamak için Üye ol