Her yerde, her zaman, her şeye ağlama ve mızmızlanma sorunu??

puzzle soruyor: 5

uyanıyor ağlıyor, su istiyor ağlıyor, canı sıkılıyor ağlıyor, ver dediği herşeyi ağlayarak istiyor, sürekli ağlama, herşeye ama herşeye..

sanırım ortalama 5 dk.da bir mızmızlanma ve ağlama sesi işitiyorum..

artık ağlamalarını, mızmızlanmaları o kadar ama o kadar bunaltıyor ki beni, konuşmak çözüm değil, anlatmak çözüm değil, isteğini yapmak çözüm değil yapmamak çözüm değil, ne yapacağımı bilemez haldeyim..

var mı bilen???

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ssultan

aynı aynı aynı şeyleri hala yaşıyorum..umarım biter...bende ziyadesiyle bunaldım bu durumdan.. sanada sabır diliyorum


babu

su anda ne yapiyorsunuz oyle oldugunda? hep mi boyle bu aralar mi? biz de genelde boyleyiz ama normalin ustune ciktiginda miziklanma hali bir kac gun icinde hasta oluyor genelde. haa bundanmis diyoruz. 

bende genelde en iyi cozum sanki o mizildanmayip normal davraniyormus gibi davranmak, keyifli bir sekilde gulumseyerek oyunlar yaratmak vb, bir noktadan sonra pes edip pozitif moda geciyor genelde. ama kalici bir cozum bulamadim ve ben de cok muzdaripim. 
emziriyor musunuz ya da ne kadar emzirdiniz? 


puzzle

hala emziriyorum..ki kesmek istiyorum artık, uykusunda sürekli emme hali..canı sıkıldığında memeye sarılma..

işte problem de bu, çok dikkat etmiştim oysa ki, her ağladığında pervane olmadım, susmasını bekledim, sanırım bu da ters tepti..

umursamamak gibi değil, zaten o kadar normal bir davranış ki onun için, konuşmak yerine mızırdanmayı tercih ediyor..

evde stresli bir ortam da yok..

inanın çok ama çok bunalmış durumdayım:( bi çözüm bi yöntem olsa..


babu

puzzle, gercekten cok iyi anliyorum. son yazdiginizi birebir ben yazabilirdim. emzirme karsiti gibi gorunmek istemem ama ben de oglumu 26 aya yakin emzirdim ve bazen kendi kendine sakinlesmeyi ogrenemedi bu yuzden diye uzuluyorum cunku belli bir duzeni yoktu. cani sikildikca careyi memede ariyordu, bir nevi sigara. 

benim onerim emzirme sikligini azaltmaniz, sizin kontrolunuz altina almaniz. birkac hafta, daha sancili gececektir, ama sonra her an aklinda meme, meme yoksa mizilti gibi bir durum ortadan kalkabilir. 
ha ben emzirmeyi biraktim, degisti mi? hayir. :) ama biraz daha iyi.  


mona_roza

ben emzirmeyi kesmeyle yada çözüm bulacagınız degil sorunun dahada büyüyecegini düşünüyorum, çünkü henüz oral döneminde ve anlattgınız kadarıyla kendini memeyle avutuyo. konuşması nasıl belki ifade edemedğinden mızıldanmayı seçiyodur. mutlu oldugu mızıldanmadıgı anlarda onunla bol bol kaliteli zaman geçirin, yine normal bi zamanda uyutmadan önce yada banyo sonrası mayıstıgı bi sırada ne kadar sevdiğinizi agladıgında üzüldüğünüzü ne dmek istediğini anlamadıgınızı anlatın. görmezden gelmeniz ters tepmiş ve daha çok ilgi çekmeye çalışıyo olabilir. görmezden gelerek yok saymayın sadece rutin muamelenizi değiştirmeyin.Cevaplamak için Üye ol