Sütüm yetmiyor

firuz soruyor: 5

Merhabalar
Ne yaptıysam olmuyor, sütüm bir türlü artmıyor ve bebeğim çok huzursuz.. bol su içiyorum, sürekli emziriyorum, badem, fındık, hurma, incir, dereotu, soğan, yeşillik ne duyduysam hepsini yiyorum, ama bir türlü sütüm artmıyor, bebeğim ilk doğduğunda mecburen mama takviyesi yaptık. Çünkü ilaç kullandım, emziremezsin dedi dr. O yüzden biberon hızında süt gelsin istiyor gelmeyince sinirleniyor. Bildiğiniz farklı bir çözüm var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ssebnemm

Hamur mayasina kadar yemiş biri olarak tüm samimiyetimle söylüyorum ki yemek işe yaramıyor arkadaş. Bende işe yarayanlari soyliyim: bol su artı doktorumuzun önerisiyle kullandığım günde üç kez humana steel tea içerisine galactago damla.bir de ben hiç biberon kullanmadım. Emzirme destek sistemini uyguladim. http://www.lllturkiye.org/2015/09/emzirme-destekleyici-sistem.html?m=1 göründüğü kadar zor değil mutlaka deneyin derim. N11 de falan bir liraya satılıyor beslenme kateterleri. Bence bir an önce biberondan kurtulun. Bilirsiniz üç ay civarı meme reddi gibi bir dönem oluyor o sırada biberon da alıyorsa emmeyi tümden bırakabilir ki ilk çocuğumda tam olarak böyle oldu. Başlarda günde üç dört sefer mama veriyorken şimdi bazen emin olamadigimda akşamları bir defa bir ölçek verir hale geldim ki o da evham yaptigimdan ac mıdır acaba diye. İnşallah sizin de işinize yarar ama bıkmadan uğraşmak zorlamak gerekiyor.


bayselif

Sürekli emzirirseniz sütünüz daha çok gelmeye başlayacaktır.Bebeğinizin çiş ve kaka sayısı normalse sütünüz var demektir , çok emen bebekleri doymuyor olarak değerlendirebiliyorlar ama bu yanlış bir tespit genelde.Bunun dışında bol su ve olabildiğince çok uyku.


karam32

Bayselif e katılıyorum. Kirlettiği bezlere bakarak doyup doymadigi konusunda kesin kanıya varabilirsiniz. Onun huzursuz olması doymadigi anlamına gelmez. 


sibelebrunur

Benim de ayni sorunum olmuştu hemsiremiz bi sey önerdi o gece sütüm geldi denemenizde fayda var iki bardak sicak su ya birer tatli kasigi bal koyacaksınız 3er tanede tane karanfil koyacaksiniz bir-kac dakika ilinmasi icin bekleyeceksiniz ve sicak içeceksiniz ama cay icer gibi yudum yudum degil biraz boğazınızı yakacak sekilde su icer gibi bir kerede bir bardagi içeceksiniz iki dakika sonra diger bardak ve hemen yatacaksınız bebisimi uyuttuktan sonra bu iki bardak ballı suyu içip hemen yatıyordum uykuda süt kanallarını acan bir karisimmis faydasini gören cok kisi duydum sayet sütünüz varsa gelmiyorsa kanaklar açılır Allahin izniyle sütünüz cogalir insallh Allahim sifa versin riski çoğalsın meleginizin 🤗bir hafta her aksam yapmanız yeterli 


yigitinacemiannesi

Aynı sorun bende de var bebeğime Aptamil mama veriyorum günde 3 kere falan aynı zamanda da emziriyorum ama bazen meme de süt az kalınca uğraşmak istemiyor çok üzülüyorum denemediğim şey kalmadı birde Sibel hanımın dediğini deneyeceğim bakalım işe yarar inşallah Cevaplamak için Üye ol