obezite

enlem soruyor: 3

arkadaşlar benim kızım 16 aylık.çok fazla yemek yemiyor.ama 16 kiloda şuan.kahvaltı akşam yemeği ve öğle yemeğinde ise sadece meyve yiyor.geceleride süt içiyor.obeziteden şüplendik.aynı sorunu yaşayanlar varsa yorum yazabilirmi?

 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


babu

Doktorunuz ne yorum yapiyor? Eger o fazla bulursa ona gore bir beslenme programi verebilir diye dusunuyorum. Butun gun meyve ve sut disinda birsey yemiyor mu? Onlari ne miktarlarda aliyor? Sut yagli, meyve sekerli oldugu icin kilo yapiyor olabilir. 


ozgu_naz

benm kızım 17 aylık be 16 kilo.boyu 89 cm.boyu uzun olduğu için sadece 1.5 , 2 kilo fazlası var dedi.beslenme şeklimiz size çok benzer ama o anne sütü alıyor.eğer şeker hamur işi ekmek biskuvi tarzı şeyleri ve özellikle bizim abur cubur diye tarif ettiğimiz şeyleri yemiyorsa sıkıntı yapmayın dedi.kimi çocuk iştahlıdır ve verileni yer dedi.ama eğer gün içinde yemek diye ağlıyor yada yemek önünden alınınca ısrarla istiyorsa ozaman şüphe ederiz dedi. yani ben de düşündüm sizin gibi ama gereksiz endişe ettiğimi vurguladı ısrarla.3 yaşında herşeyin normale dönmesini bekleyebiliriz dedi. bu bizim durumumuz tabi. eğer istanbuldaysanız belki siz de kendisine danışıp fikir alabilirsiniz


enlem

teşekkür ederim arkadaşlar.doktorumuzla görüştüm.beslenme programı verdi.ama fazla endişelenmeye gerek yyokmuş.abur cubur tüketmediği ve yemek yeme isteği çok olmadığı için obez sorunu yok şimdilik.
turkuaz naz ben istanbulda değilim manisadayım.teşekkür ederim içimi rahatlattın ayrıcaCevaplamak için Üye ol