Kızım neler yemeli

ayferemre soruyor: 2

kızım, ayın 23 de 10 aylık olacak. ben ona tereyağı, süt kaymağı, peynir, üzüm pekmezi, keçi boynuzunu un haline gelmiş şekilde veriyorum. marketten baby yoğurt alıp onu ve ceviz, badem, fındık veriyorum. bunları genelde 1 çay kaşığı ölçüsü ile, yemeğine, yoğurduna falan karıştırarak veriyorum. aslında kemik bulup onu kaynatıp kemik suyunu çorbalarda kullanmak istiyorum. bu yüzden kurbanı bekliyorum. zeytinyağı da yemeklerine ekliyorum. 

siz tecrübeli annelerden yardım diliyorum. bu ay da vermem bunları doğru mudur? siz hangi zaman aralığında vermiştiniz? hangilerini erteleyip ileri ki zaman da yedirmem gerekiyor? kızımın zihin ve vucut gelişimi için başka neler yedirmeliyim?
yardımlarınızı bekliyorum.
şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ozlemada7

10 aylik bebege hepsini ayni gun mu veriyorsunuz,biraz agir gelebilir oyleyse,adi ustunde ek gida,cok fazla yormayin bebisi bence,gunlere bolup vermek daha uygun olabilir.


fistikcik

Tüm saydıklarınızı (ceviz, badem, fındık hariç) bulamaç haline gelmeden, ayrı ayrı, tatları keşfederek ve kendi kendine yiyebilir. Bulamaç şu an size kolaylık gibi geliyor ama ileride muhtemel bir yeme problemine zemin teşkil edebilir.Cevaplamak için Üye ol