Süt veriyorsak ne zaman spor rejim vs yapılmalı, kilo vermek istiyorum

aslidenizcan soruyor: 10

süt veriyorsak ne zaman spor rejim vs yapılmalı, kilo vermek istiyorum

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


alidenizzz

çok iyi anlıyorum sizi ben de deli gibi zayıflamak istiyordum bir an önce herkes de daha erken diyordu spor salonuna gittim adam henüz olmaz dedi .sezeryan dogumda önermiyoruz 1 yıl geçsin dedmişti deliye döndüm çok moralim bozuldu herkes hamilemisin diyordu .şimdi oğlum 13,5 aylık bu zaman zarfında 21 kilo verdim ve hala emziriyorum hala yiyorum sadece ekmek ve tuza dikkat ediyorum hamurişi de pek yemem (daha doğrusu yememek için yapmam;)  )  çocuk hareketlenince zayıflarsın diyenlere acayip gıcık oluyordum ! haklıymışlar:)


neretva

Yüzme, yürüyüş gii sporlar yapabilirsiniz. Terleyeceğiniz ve toksik bazı maddeler süte geçebileceği için (ki çoğu bebek etkilenmez) emzirdikten sonra spor yapılması tavsiye edilir. Yani mesela emzirdiniz, uyudu, siz de spor yapabilirsiniz. Ya da onu sıkıca giydirip arabasına koyup parklardaki yürüyüş yollarına gidebilirsiniz. Uyku saatine denk gelirse o da uyur.

Ben size kendi deneyimimi anlatayım. Hamilelikte 15 kilo aldım. Doğumdan sonra 7 kilo gitti, 8 kaldı. İlk 2 aydan sonra spor yapayım gitsin dedim. O dönem inatla yeni kıyafet almıyordum. Bir ara ciddi her gün spor yaptım, yürüyüş artı ağırlık. Bir gram gitmedi. Sonra düşündüm, belki vücudumun süt yapmak için şu anda bu yağa ihtiyacı var dedim. Çünkü vücuttaki yağ hormonlar üzerinde çok etkili. Mesela çok yağ kaybeden atletler adet görmeyebilirler. 6. aya kadar ne kilo aldım ne de verdim. Normal beslendim. 6. ayda birden gitmeye başladı, spor falan yapmadan. Bebeğim 1 yaşına geldiğinde doğum öncesi kilomdaydım ama sıkı değildim. Yeniden spora başladım. Şimdi doğum öncesi -3 kilodayım, hala kasları kuvvetlendirmem gerek ama en azından kıyafet sorunum bitti. Sabırsızlandığınızı anlıyorum ama kendinize zaman verin. Emzirmek zaten günde 500 kalori kaybettirir, buna rağmen gitmiyorsa şu anda vücudunuzun buna ihtiyacı vardır, biraz bekleyin, dengeli beslenin, 6. aydan sonra spora başlayın, bu arada bol bol yürüyün, moral için.


ozURel

ben de doğumdan sonra ki ilk aylarda öyleydim..4-5 ay aynaya bakasım gelmedi.. ama 6. aydan sonra birden 4 kilo verdim ve akabinde kilolarım belirli düzende gitmeye başladı... hamile olmadan 55 olan kilom şuan 50.5 (: tabi dengeli beslenmeye dikkat ettim ve oğlumu bol bol emzirdim..
arkadaşların dediği gibi sizde yapabiliyorsanız yürüyüş yapın, bol bol su için, dengeli beslenmeye dikkat edin (ben beyaz ekmek yerine çavdar ya da tam buğday ekmeği tüketiyordum.. kilo vermek isteyenlere uzmanlarda bu ekmekleri öneriyor.. ara öğün olarak K fleks yiyordum, pilav yemiyordum nerdeyse diyebilirim)
emziriyorsanız boool boool bebeğinizi emzirin ve moralinizi bozmayın...
 bu arada ben 6 aya  kadar müsaade vermiştim kendime.. eğer kilo vermeye başlamasaydım bir uzmandan yardım alacaktım.. ama gerek kalmadı çok şükür..


AygulMelis

Ben de kiloyu çok takardım kafama. 64 ile hamile kaldım hemen hemen 80 olmuşumdur tartılmadım çünkü doğuma girmeden. şu an 66,5 kiloyum ne kadar uğraşsam da göbek gitmedi malesef ama şunu diyebilirim. İnternette araştırırken doğumdan sonraki 6 ay hormonlar yüzünden vücudun yavaş çalıştığını ne yapsakta kilo vermenin çok yavaş olacağını duymuştum ve inandım:)) 1 ay kaldı sabrediyorum :)) bi yandan da bırakmış değilim ama sadece stres yapmıyorum :))


MCA

sezeryanla doğum yaptım. dr um 6 ay ağır spor yapma demişti, sadece yürüyüşü önerdi. zaten ilk 6 ay süt azalır korkumdan yedim de yedim :) diyete 7. ayda başladım. şu ana kadar 18 kg gitti. bence ek gıdalara geçtikten sonra başlayın ama süt olsun diye de abartılı yemeyin.

ayrıca neretva +1azzraa

Ben doğum yapalı 11 ay oldu hala doğumdan sonraki kilomdayım.Ne alıyorum ne de veriyorum hep aynıyım.Bende ek gıdaya başlayınca rejim yaparım diye düşündüm ama olmadı.Hala emziriyorum ve canım hep birşeyler yemek istiyor kendime engel olamıyorum.Artık bu kilolarımı vemek zorundayım belim ağrımaya başladı.Acaba form çaylarından içsem kızıma bir zararı olur mu?


aslidenizcan

Ayıptır söylemesi benim de sadece 5 kilo fazlam var ama o kadar bıktım ki kilodan falan o da hemen gitsin istiyorum. Bi ara iyi zayıflıyodum fakat başım maşım döndü sinirlerim de yıprandı uykusuzluk vs. Bari yiyim de ordan güç alıyım dedim 1 kilo aldım. Spor yapınca süt  azalır mı diye merak ettim. Spor merkezi açıldı yakınımızda ama çocuk ta aç kalırsa diye başlamadım


aslidenizcan

kızımdaki kiloları öyle verdim sabahtan bi park öğle uykusundan sonra başka bi park derken baya zayıflamıştım. Ama şimdi hava soğuk ve iki çocuk çıkmam imkansız. Anca onları babaanne ve ananeyle bırakıp spor yapabilirim bu havada diye düşünmüştüm. Sanki oturdukça alıcam diye de korkuyorum...ipekkusgoz

Benim için trajikomik bir olaydır şu spor olayı. Bundan 2 yıl 9 ay önce bir spor salonuna yazılmıştım 6 aylık abonelikle. Bir gün gittim 2. güne gidemeden hamile olduğumu öğrendim:). Aboneliği iptal etmediler doğum sonrasına ertelediler. Düşünün daha süt iznindeyken spora gitmeye mecbur hissediyordum kendimi çünkü ötelenen aboneliğimi kullanmam gerekiyordu. Tabii sezaryanla doğum yaptım diye sadece yürüyüş bantını kullanabiliyordum. 5-6 kere gitmiştim sonra işe başlayınca zaten spor falan görmedi gözüm ,yaktım 6 aylık aboneliği:))).


ketrin

rejim illa 2 çubuk ve bitki çayları ve hergün spor demek değil bence. hamur işi, şekerli şerbetli tatlılar ve ekmek kısıtlı alınırsa zayıflama olur mutlaka. ve süt verirken ben 6 kilo vermiştim hemde 1 ayda. zaten 1 ay emzirdim. 45 kilo ile hamile kaldım 60 kilo ile doğuma girdim. 4 ay sonra 48 kiloydum. şuanda da 46 kiloyum zaten...Cevaplamak için Üye ol