puturlu yerken çıkartıyor

bade02 soruyor: 3

10 aylık bebeğim (aslında 1 yaş ama 2 ay erken doğduğu için ben 10 aylık sayıyorum) pütürlü yemeklerde resmen zorla çıkartıyor yediklerini. benim tabağımdakileri yerken sorun yok ama, yani iki dişiyle patates, dolma içi vs gibi şeyleri yiyebiliyor. ama kendi yemeğindekileri birkaç kaşık sonra çıkartıyor. bu huyundan nasıl vazgeçirebilirim?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


CokBilmis

Sizin tabağınızdakileri yedirin o zaman? :) Cidden, bebekleri kandırmak çok kolay. Ona çorba hazırlayın. Kendiniz de pütürlü gıdalardan bir tabak yapın. Ona çorba içiriyormuş gibi yapıp, kendi tabağınızdakilerden yedirin.

Bebeğiniz istemedikçe hiçbir huyunu değiştiremezsiniz maalesef. Siz gelin de benim evde görün huysuzları, hem babası hem de kızı :)


bade02

aynen dediginiz gibi yapiyorum. bugun puturlulerini corbanin icinden gecirerek verdim :) ama yine de sonuna dogru cikartti. sanirim etin tadini da begenmiyor.


ipek78

Cokbilmis aynen katılıyorum:)) bir de benim kızım elle beslenmekten Cok hoşlanıyor. Kahvaltısını falan öyle yediriyorum bazen. Lokma lokma ekmek, peynir... Makarnayı da mama sandalyesinin tepsisine koyuyorum tek tek. Kendi eliyle yiyor..:)Cevaplamak için Üye ol