Oğlumun hırsız korkusu

nilayefe soruyor: 1

arkadaşlar 3.haftaya girdik nerdeyse oğlumda hafif cümle başlarında kekeleme var. nedenini bir türlü çözemedik ve sorularda da danıştım ortak cevap her çocuğun bunu yaşayabildiği ve bir süre sonra geçtiğiydi. bizde o zamandan beri takip ediyoruz. çok fazla sıkmıyoruz. sabırla bekliyoruz. verilen tavsiyelere uyuyoruz ama bir değişme yok. 

dün akşamda eşimle farkettik ki bizim oğlan anneme giren hırsızdan çok etkilenmiş. annemlere bir akşamüstü hırsız girmiş ve hiçbirşey almadan sadece evi biraz dağıtıp gitmiş. haber alıp oraya gideceğimiz zaman Efe çok ağladı ve bırakamadık babaannesinde O nu da götürdük mecburen. Annemin korkusunu, polisleri gördü. evin biraz dağınık oluşunu falan. o günden sonra kendi odasında yatmıyor. Tv de yada başkasında hırsız lafını duysun hemen soruyor bana nerde, nereye girmiş falan diye. Efe ye sorsak hırsız ne yapar diye dediği şu "hırsız gelir ışıkları açar gider" yani hırsızın gerçekte ne yaptığını bilmiyor. 
şimdi sormak istediğim şu; bu korkusunu nasıl yenicez. bir fikri olan daha önce benzer şeyler başına gelen varmıdır. yardımcı olursanız sevinirim. eğer çözemezsek pedagoga gidicez. çünkü çocuklukta yaşanan korkuların etkisi çok olur bunu biliyorum ve endişeleniyorum.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ipekkusgoz

Bu çok iyi haber işte. Geçmiş olsun, tekrar etmesin dilerim...
Cevaplamak için Üye ol