En Hafif Bebek Arabası

Gocebe soruyor: 10

 Bildiğiniz en hafif,  kolay taşınabilien, katlanabilen, uçağa, arabaya vs. rahatça yerleştirilebilen  bebek arabası markası nedir?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


khan

Belki 2. puset olarak hafif bir şey arıyorsunuzdur, şunları biliyorsunuzdur ama ben sanki bilinmiyormuş gibi yazayım, başka arayanlar da faydalanır.

Tecrübeden gelen bir cevabım yok :), ama sorulacak soruyu biliyorum: Hangi kullanım için?

Normalde ne kadar hafifse o kadar az özellikli ya da konforlu oluyor. Hangi mevsim kullanılacak? Altında sepet olsun mu? Olursa ağır olur, olmazsa merketten bir şeyler taşırken sepeti kullanamazsınız. Kolay katlanabilen derken, tek elle mi katlansın yoksa ferketmez mi? Tek elle katlama mekanizması karışıklık ve ağırlık yaratır, ama çok faydasını gördük biz. Katlı halde dik olarak durabilsin mi? Kimisi duramaz mesela (kullanmadığınız zaman nerede saklayacağınızla alakalı). Çocuğunuz arabada uyuyacak mı? Ne kadar yatması lazım? Arkası çok yatmazsa uyurken rahat edemez ama yatma mekanizması belki daha basit ve hafif olabilir.

Sadece en hafif olması kriterse, ben genelde şu iki modeli gördüm sokakta:

Chicco CT 06 (Turuncu bir modeli var, rengini çok sevmiştim)

Bir de Mclaren'in buna benzer, travel system olmayan, bir modelini. Resmini bulamadım.


Gocebe

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.


ipek

bende bu konuyu araştırmaya başlamıştım ki forumda bu konuyu görünce çok sevindim.
hafta sonu mothercare de 2 modele baktık:

1. chicco ct 06  >  khan yukarda bahsetmiş zaten . oldukça hafif bir puset.

2. mothercare > http://www.mothercare.com/Mothercare-Pick-Mix-wrapper/dp/B00118SDMC/sr=1-2/qid=1266313862/ref=sr_1_2/277-5363875-9209840?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42768041&mcb=core 
130 tl civarı Türkiye'de. chiccoya oranla daha sağlam ve yere basan bir yapısı var. yarım kilo daha ağır.

araştırmalarım halen devam ediyor. deneyimli annelerin yorumlarını bekliyorum :))

bi de sanırım 6 aydan önce bu baston pusetleri kullanmamak gerekiyormuş. öyle mi ?


khan

ipek,

6 aya kadar oturtulmuyor ya (bize söylenen buydu en azından), ve bu hafif pusetler pek yatmıyor ya, ondandır "6 aya kadar kullanılmaz" uyarısı diye tahmin ediyorum. Puset alırken satıcıların "bu tam yatıyor, doğumdan itibaren kullanabilirsiniz" diye (bana da mantıklı gelen) bir söylemi var.


Ozge

Biz peg perego (aria 2007) kullaniyoruz, cok memnunum. Hulya'nin dedigi gibi bir kucagimda Derinle tek elimle kolayca acip kapayip bagaja koyabiliyorum. O zamanki arbamazin bagaji biraz kucuktu ve o bagaja sigan tek araba bu olmustu.

http://www.babydealz.com/pegpearsibas.htmlhayatto

Maclaren baston puset konusunda cok basarılı , en hafifi volo modelidir ama arkası tam yatmaz . Bizdeki techno xt modeli , ama bu modelde oldukca hafif , 2 kez ucaklada yolculuk yaptık , problem yasamadık. bagajdada az yer kaplıyor


oncu

maclaren techno xt kullanicisiyim, tam yatiyor arkasi, cok hafif, katlaninca minicik oluyor. kesinlikle tavsiye ediyorum. 


ikicocukannesi

hauck kullanıyorum,

son derece hafif, alman malı ve inanılmaz dayanıklı. hem abla hem de kardes kullandı hala da sağlam:)
hafif, tek elle kucağımda çocukla çok rahat katlayıp arabanın bagajına koyana kadar omzuma bile asabiliyorum. 0 aylıktan itibaren kullanıma müsait, arkaya tam yatabiliyor. kış ayları için de ideal, öyle çok salapati bir yanı yok arabanın. link bulamadım affola:)

hoşçakalın.Aysegul_Yagmur_Irmak

Boyner'de yürüyen merdivenin yanında görmüş ve biraz inceledikten sonra aşık olmuştum, Jane Sonic'e... Bir kere sınıfının en kısa puseti, 97 cm (katlanınca). 5 kilo yazıyor kullanım kılavuzunda ama sanırım 7-8 kilo kadar.

Çok şık, elden fren sistemi var, benim için harika, ayakla uğraşmıyorsunuz, tekerlekleri ufak, baş yanlarında hava akımı için fileleri var. Yatırınca bebeği arkadaki pencereden görebiliyorsunuz, kenarlarına kedi gözü koymuşlar, bu da güzel. Ve bisiklet ayağı gibi ayağı var, ayakta duruyor. Tek dez avantajı 2 kademe yatması, oturma ve yatma şeklinde ve alışveriş sepetinin küçük olması. Yağmurluğu da içinden çıkıyor, hava alması için açılan bir penceresi var...

Biz Joker'den almıştık.


ipek

hauck marka bebek arabası kafama yattı ama önce bi görmek, denemek  istiyorum. fakat ankarada hiçbir yerde bulamadım. sadece internette var :((Cevaplamak için Üye ol