Fuzzibunz yıkanabilir bebek bezi kullanan var mı

sg soruyor: 6

az önce limangodan sipariş verdim bir adet
tek bedenmiş
memnun kaldınız mı
kaç tane almak gerekiyor

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


sg

ben denedim bu bezi
bir kaç kere gündüz kullandım
yüzeyi kuruydu ama bebeğim üşüdü
yani altında ıslaklık hissi olmazsa bu kesmezdi herhalde
ama kesinlikle sızdırmıyor ve kumaşı ve beli çok rahat

yine de kullanmayı düşünmüyorum
başka marka almaya da pek içim elvermiyor
yine olmazsa param boşa gidecek sonuçta


sg

bu arada ayarlanabilir bel ve bacak lastikleri gerçekten akıllıca düşünülmüş
bir bezle uzun süre idare edilebilir


psychomom

hep aynı yorumlar,babyneo başarısız,kusheıs ıyı..ben de kushıes kullanıyorum,çok memnunum.ara bezını de en son kushıes den aldım,guzel çıktı.


pertuni

Ben 3 markayıda denedim.

Babyneo: Bence fena değil ilk doğumdan itibaren bunu kullanmıştım. Bambuları ilk kullanımda kullanışlı olmuyor fakat daha sonrası için gayet ideal. Yeni nesil bezler ise ben memnun kalmıştım. Fakat denildiği gibi en fazla 7 kilo için. Sonrasında hem sızdırıyor hemde cırt cırtları çocuğun karnını acıtıyor hatta kesiyo bile. Büyük beden ise oldukça büyük çocuk yere popo üstü düştüğünde hiç sarsılmıyor:) Ayrıca gene cırtlarda sorun var. Babyneonun fiber bezleri enfes. Ben doğumdan sonra kendim bile kullanmıştım. Ayrıca ana beze kaka lekesi geçmesini önlüyor.
Kushies: Ben hiç memnun kalmadım. Dışındaki naylonumsu sızdırmaz tarafı çocuğu terletiyor. Ayrıca nedense sızdırdı kenarlardan. Ve ben mi bilemedim bilmiyorum ama bunda da cırt sorunu yaşadık. Babyneo kadar olmasa da eğer düzgün takılmazsa cırtlar gene bebeğin karnını acıtıyor. Birde bana çok hantal geldi, ayrıca kaka lekeleri kalıyor.Ve 60 derecede yıkadığım için yırtılmalar başladı ki daha düşük sıcaklığa güvenemiyorum.
FuzziBunz: En sevdiğim bez bu oldu. çıtçıtlı olması çok büyük avantaj. Ayrıca ayarlanıyor olmasıda. Şu ana kadar sızdırmadı, leke kalmadı. Temizlemesi oldukça kolay hatta kurutması da diğerlerine göre daha kolay geldi. İç bez zaten 2şer tane geliyor.Yetmezse ben birde babyneonun bambulardan kalma iç bezlerini de kullanıyorum.Ayrıca bundada babyneonun fiberini üste koyuyorum.Renklere bayıldım zaten:DAma internet sitesinde gözükenden daha koyu renkler. Bu arada ben unnado dan almıştım hepsini indirimden.
Yıkanabilir bebek bezine gelirsek 8 aydır hiç sorun yaşamadım.Ama en az 15 tane gerekli oldu bana, ben hastalandığımda yıkayamadığımda yedek muhakkak 5 bez olurdu çünkü. Birtek seyahatlerde yanınızda oldukça büyük valizle ve özel deterjanıyla gidiyorsunuz.Ben tatilde elimde yıkamıştım çişli bezlerini.
Sonuç: Şu ana kadar hiç pişik olmadı. Ama hava aldığı için dışarıya buram buram kokular yayabiliyor:)


aylinss

ben de ilk defa bugün kullandım.ayarlanabilir lastikler kullanışlı bezler sevimli ama maalesef polar kumaş oğlumu terletti. aynı sorunu yaşayan var mı? diğer marka bezleri denemeli miyim bilmiyorum. antalyada yaşıyorum sıcaklar başladı ve sanırım yıkanabilir bebek bezi maceramız başlamadan bitti:(


aysesinemk

Yıkanabilir bezlerde ikinci el kullanmak mantıklı mı? Bende bir set bambu baby neo var oğlumdan kalma kullanılamağı için yeniden farkı yok ama yeterli değil yeni bir set için de tanesine 30 tl vermek istemiyorum bambino kushies fuzzybunz vs elinde benimki gibi az kullanılmış olan varsa 2. El olarak satabilir mi?
Cevaplamak için Üye ol