uyku-gece uyanmaları,gündüz-gece ağlama krizleri,2yaş sendromu

_yasemen_ soruyor: 2

çok dertliyim oğlumun uyku konusunda..uyumuyor uyumuyor uyumuyorrrrrrr..uyusa bile çok ağlayarak uyanıyor...yeri gelince kızıyorum ozmn biraz duruyor kendini toparlıyor ama her dk da kızmak istemiyorum..dün gece 21,30da yatağa aldık 22de uyudu 22,45uyanış gece 01,00e kdr uyumadı..hiç gık demedim gece kendi haline bıraktım..sabah da hiçbişi yok gözlerini açar açmaz ağlamaya başladı susmuyor bende kızdım..kızmak istemiyorum çok vicdan yapıyorum.nasıl davranacağımı bilemez oldum artık.2yaş sendromu mu desem uykuyu sevmeyen bir çocuk mu desem ne desem bilemiyorum.birde gereksiz yere sinir harbine giriyor ağlıyor ille bni istiyor dibinde çokzor yaaa..psikom iyi değil bu aralar..

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ipek

bizde de aynı sorun var, dün gece 2:30 da ağlayarak uyandı ve 4:30 a kadar uyudu uyandı bir türlü uykuya dalmak bilmedi. sabahda ağlayarak uyandı ve işe gelirken hala arkamdan ağlıyordu. şimdi işyerimde hayalet gibi geziyorum.

daha küçükken 2 pışpışlıyordum uykuya dalıyordu. şimdi onu da yemiyor. dakikalarca ağlıyor ve sakinleşmiyor. ağlarken de "ben ağlamak istiyorum" diyor. :) (sebebi bu yani) bende bu duruma güleyim mi ağlayım mı bilemiyorum. eşim ve benimde sinir sistemimiz bozulmak üzere artık.

gündüzleri de istediği şeyler olmayınca hemen ağlama silahını kullanıyor bize. sürekli bir inatlaşma halinde. dün "ters psikoloji" tekniğini kullanmaya başladım %80 işe yaradı diyebilirim ama her zaman değil.

deneyimli anneler lütfen tavsiyenize ihtiyacımız var.


Refika

Merhabalar,


bu aylar  gece  korku ayları  ve anneye  en düşkün olunan aylarmış,bizimkide aynı tepkileri veriyordu,
aylardır tek yatan oğlum  her gece ağlayınca mecburen  yere yatak yaptım oğluşu orada yatırıyorum uyandıkça pış pış buradayım hadi uyu diyorum uykuya devam ediyor.Bunu da yapmasam uykusuzluktan hem ben hem o harap olmuştu.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 9

Emzik bırakma 1

Emzik bırakma 3

Bitmeyen öksürük 9

fisstik
Son: OLBEY,