sütüm azaldı

paradoks soruyor: 3

arkadaşlar 2 gündür sütümün azaldığını farkettim önce bebeğim gece sık uyanmaya başladı acıkıyordu birde daha önce memelerim çok dolu olurdu hatta akardı emerken şimdi sıktığımda çıkıyor ve az olduğunu farkediyom gece özellikle.bir haftadır başım ağrıyodu boynumdan dolayı birde ada çayı içtim oda sütü azaltıyomuş.

bebeğim 5 ayını bitirdi 6. aya girdi bu zaman kadar  sadece anne sütüyle besledim su bile vermedim şimdi ne yapcamı şaşırdım milupa nın sütlü tahıllı gece muhallaebisini aldım kaşıkla alışmadığı için biraz sulu yapıp biberonla verdim uykusunda  içti pek sevmesede.ama gaz yaptı biraz karnı şişti ağlıyo birde aptamil 2 devam maması aldım sütüm olmazsa ondanda veririm diye. işallah sütüm eskisi gibi çoğalır humana çay alıcam başka ne yapabilirim bilmiyorum su içiyorum. bu konuda deneyimli olanllar lütfen bana yardımcı olsunlar.bu arada bebeğimin kilosu çok iyi tombul 5 aylık 9 kilo falan çok güzel gidiyoduk.gece sütüm az olursa devam mamasımı versem muhallebi yerine???

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sPetek

Maşallah diyelim .. kilosu gerçekten çok çok iyi.

Ama çok fazla endişeleniyorsun, zaten bu endişe bile senin sütünü azaltabilir. Bu kadar kaygılanma.

Herkeste aynı şeyler aynı etkiyi göstermez ama ben bol rezene çayı içiyordum. Hem sütümü bollaştırdı hemde gaz olayına pozitiv etki yapıyor. Rezene çayını dene ... bol su iç ve stresten uzak dur.

Zaten bebeğin 6 aylık olmuş ona kahvaltı, yoğurt, meyve ve sebze püreleri vermeye başlamalısın... bence içini ferah tut ve unutma ne kadar sık emzirirsen o kadar da süt!

 

 


paradoks

cvp için teşekkür ederim evet  çok fazla endişeleniyorum sütüm ya hep giderse diye  kafama takarsam hep gidicek sanırım biraz daha rahat olmalıyım .


ayberke

Sütüm azalıyor endişesini kafanızdan atar dengeli beslenirseniz sorun kalmaz.Cevaplamak için Üye ol