gece uykusu ve beslenme

aytude soruyor: 7

bebeğim bugün 16 haftalık oldu. Doğduğu günden beri aynı odadayız. Geceleri cok eziyet etmemekle birlikte 2-3 kez uyanıyor. En uzun 5 saat bir kaç kez uyumuştur. Artık kesintisiz uyuyabilmesi gerekiyor diye biliyorum. 21.00 yatış, 00'da kalkıyor, 03'te ve 05'te. 5ten sonra yatağımıza alıyoruz kendi park yatağından. Bu uyanmaları artık acıkma uyanmaları değil anladığım kadarıyla..uyku ritüelimiz var banyo, kucakta ninni.
Gündüzleri de zor uyutuyorum yine bu günlerde.Çok mızıklayıp çok çırpınıyor uyku vakti geldiğinde, 40 dk uyuyup uyanıyor. Ya da yarım saat.
4 aylık oldu ama gündüzleri de emmek için 3 saati zor tamamlıyoruz. Süt konusunda problem yok, kilo-boy güzel.
Bugün tam bir zombiyim, sabah 7de eşim gittikten sonra uyurdu o zaman da uyumadı. neyi yanlış yapıyorum.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Ulku

evet aytude, daha cok kucuk daha fazla bir duzen icin. kendisi yolunu bulacaktir, hayata uyum saglamaya calisiyor hala. birazcik dogalina birak.


aytude

ay ne kadar güzel söylemişsiniz hepiniz, teşekkürler! her ne kadar bilsem de karşılaştırma yapmanın yanlış oldugunu, fazla araştırıyoruz ya, işkilleniyorum benim bebeğim neden 5-6 saat uyumuyor diye, niye 4 saatte bir acıkmıyor diye. bi yandan da düşünüyorum, robot değil ki bunlar, hepsi aynı model olsun.


Aysegul_

Acaba kısa süre emiyor da o yüzden çabuk acıkıyor olabilir mi?
Gerçi ben de bu süre olayını anlamıyorum bizimki 5 aylık oldu hala her seferinde 20 dk bazen yarım saat emiyor. Ama bu aylarda artık kuvvetli emiyor 5 dk.da doyuyor diyenler de var, bizimki keyfine mi düşkün ne ?:)


cincaloz

benim bebişi anlatıyorsunuz sandım başlığı ilk okuduğumda.gece uyanış saati bile hemen hemen aynı.ortada hiçbir yanlış yok bence.gayet yolunda herşey.koly gelsin,sağlıklı günler dileği ile.


GulcanDeniz

Aytude, benim oğlum aylarca geceleri iki saatte bir hatta saatte, yarım satte bir uyanırdı.
Sizin her şey yolunda bence. Olabilecek en şahane düzeni tutturmuşsunuz.
Bebeklerin gündüz uykusu da zaten 40 dakika-1 saat arası oluyor.


aytude

tracy hangi bebeklerden bahsediyor acaba merak ediyorum 1.5 saatlik uykudan bahsederken?? kendi bebeği var mıdır? bebek uyutmuş mudur? :)) bundan sonra içgüdülerimle hareket edicem, karar verdim. bebek nasılsa hger şekilde kendi düzenini oturtturuyor anne babaya.


totbicer

Bizim düzenimizde böyle. Hatta gündüzleri emzirme sıklığımız daha fazla. Gündüzleri az uyuyoruz ve neredeyse saat başı acıkıyoruz:)Cevaplamak için Üye ol