ımuzinc şurup kilo yapıyormu ?

mert_mert soruyor: 8

bu şurubu kullanan varmı acaba kilo yapıyormu.1.5 aydır kullanıyoruz kilo aldı oğlum 1.5 kg kadar.şurubtanmı yada kendiliğindenmi aldı anlamadım.uzunca süredir hiç kilo almaz sadece boyu uzardı.şaşkınım kullanan varmı acaba..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ipekkusgoz

Yakın bir zamanda başka bir konuya da yazmıştım. Çocuğun suni yollarla iştahın açılmasına ve başka etmenlerle yemek yiyor olmasına gönlüm razı olamıyor. Siz bu şurubu iştah açsın diye mi almıştınız yoksa başka bir sebeple alıp yan etki olarak mı iştah açmasıyla mı karşılaştınız bilemiyorum tabii. Ama bu yaşadığınız ikilem benim olmasını istemediğim bir durum. Biz de uzun zamandır hiç kilo almıyoruz.Bir yaşa 10,5 kg ile girmiştik 21. aya kadar hiç bir değişiklik olmadı. Ama geçen hafta ki kontrolde yani 22.ayda tam 1 kg almıştı. Çok şaşırım,çok sevindim. Ama biliyorum ki hiç bir müdahale olmadan kendi kendine aldı bu kg'yu oğlum(maşallah:)).


mert_mert

iştah surubu diye piyasada şurup satılıyor evet ama böyle bir ürün olmadığını iştahın tamamen sağlık sorunları yoksa çoçuğun kendiyle alakalı bir durum olduğunu bilincindeyim çok şükür.ben kesinliklede bu yaşına kadar vitamin bile vermedim oğluma.demir şurubu hariç.yuvaya gittiği için çok sık hastalandığı için doktoru verdi.ayda 4 kere hasta olmuştu belkide.oğlum zaten iştahlı bir çoçuktur.yemek seçmez şükür yani bizim sorunumuz yok diğer anneler gibi.bu şurup iştah açarmı bilemem öle ektradan yemek talebinde bulunmadı yemekleri hep aynı yedi.fakat kilo aldı.kullanan varmı bilmek isterim aynı şeyle karşılasan zaten 1.5 ay kullanmamızı sölemişti dr daha vermiyorum yuvadanda aldım .yarar zarar bişi diyemem..


marina27

içeriğindeki çinko ve propolis iştah açmış olabilir sadece onun dışında hiç bir şurup kilo aldırma gibi bi etki yapmıyor kalori değeri olmadığından. sadece dolaylı olarak iştah açabiliyor.


ipekkusgoz

şaşırmanızdan zaten o amaçla kullanmadığınız belli. Yoksa iştah açtığını bilerek aldığınız bir şurubu kullandıktan sonra niye kilo aldığına şaşırasınız ki. Benim söyledikelrim suçlayıcı tarzda şeyler değildi. Benim davranışımın doğruluğu da tartışılır. Belki çocuk ufacık bir dokunuşla toparlayıp kendine gelecek, ömrü boyunca rahat edecek sonrasında.Bu her anneye her çocuğa göre değişebilen bir şey. Ama belki sizin oğlunuz da birden bir sıçrama yaptı kiloda,belki normaldir böyle dönemlerinin olması.

Peki o zaman iştahsız çocuklarda çinko eksikliği mi akla gelmeli?mert_mert

belkide 2.5 yaşa girdiğinden büyüme belirtisi :) reçetesizde satılan bir ilaçmış yani bitkisel.tabi reçete var içinde yinede.kansızlık b12 iştahsızlık yapıyor demekki her vitamin yapıyor.çoçuk hepsini alınca yedikleri yaramaya başladı belkide.ben ufaklığından beri istikrarlı davrandım yemek konusunda yemedi diye önüne hiç çeşitler yapmadım.öğlen yemesse akşamda onu yedi.menü değişmedi.mesela bir ara yoğurt yemek iştemiyordu ısrar etmedim sütlaç verdim.şimdi yoğurtda yiyor mesela.çinko 2 yaşa kadar öneriyor dr lar.olabilir belkide..


nilinmasali

bahsettiğiniz ilaçta ekinezya var sanırım ve ekinezya küçük çocuklar için çok uygun bir bitki değil diye birseyler okudugumu hatırlıyorum:(


ipekkusgoz

Bir de şu var bence doktorunuz bu şurubu verirken böyle bir etkisi olacağını söylemeliydi diye düşünüyorum. Yani eğer kilosu boyu iyi ve yerinde bir çocuksa yan etkisi iştah açmak olan bir şurubu vermemeliydi ya da verirken size söylemeliydi ki dikkat edin ya da en azından bilin böyle bir şeyle karşılaşabileceğinizi. Bize de 7 aylık civarı o zamanlar gittiğimiz doktoru reçeteye zatiden yazmış kilo alımını az bulunca.Eşim de almış.Eve geldiğimizde  prospektüsünü okudum ve vermekten vazgeçtim.Yan etki olarak uyku yaptığı yazıyordu.Sonra buraya ilk katılığım zamanlardı sanırım, bu olayı paylaşınca bir arkadaş zatiden alerji damlasıdır dedi. Bakar mısınız olaya?.İyi ki de kullanmamışım.


mert_mert

zatiden bize doktor burnu çok aktığında nefes zorluğunda vermişti:) damla şeklinde değilmi.aslında reçeteye baktım böyle bir yan etkisi yok.zaten veren doktor sürekli gittiğimiz doktor değil acil doktoru verdi.belkide gelişimi bu ay için tavan yaptı.zaten ilacı bıraktık ayımız doldu.


Cevaplamak için Üye ol