Sezaryen göbeği/midesi gider mi?

sadeceanne soruyor: 10

"9 ayda gelen 9 ayda gider" mottosuna sığınıp iyimserdim bugüne kadar:) Şimdi "Eee 9 ay oldu, mide/göbek hala yerinde" durumuna geçtim. 2 kilom kaldı ama midem/göbeğim garip bir formda.. Dikiş acımdan korse kullanamamıştım. Şimdi spor ve yüzmeden umutluyum.. Tecrübeleriniz ne diyor, vücut eski formuna dönüyor mu?

Bu soruyu cevapla


59 Cevap


elif_alya

kesinlikle haklısınız..bebişlerimizin ve bizlerin sağlığından daha önemli hiç birşey yok şu hayatta..
elimizden geleni yapcaz oldu oldu.olmadı biraz göbüş biraz çatlak yuvarlanıp gitcez artık:)


Ozge

Handee sen ince gozukuyorsun, hem 5 kilo cok degilki:)
Bende de hala 1-2 kilo fazla var, yani bir aliyorum bir veriyorum, kalici olarak kurtulamadim bir turlu:)


senayc

Benim de 4-5 kg fazlam kaldı, ben doğumdan sonra da kilo aldım. sütü artırma adına helva,tahin-pekmez e gömülünce göbek aldı başını gitti. Yürümeye başlayınca peşinde koşmaktan gitti kilolar.

Spor yapman da bu anne göbeği gitmez. bu yabancılarda niye kalmıyo onu anlamıyorum ben de.  hepsi mi spor yapıyor bunların?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben de konu hakkındaki kendi durumumu anlatayım. Oğlum 13 aylık, ayrıca 3 aylık hamileyim, hamilelikten dolayı (bulantı, iştahsızlık, vs.) kilo verdim ve hamilelik göbişi çıkana dek göbeğim resmen dümdüz oldu, yalnız üzülerek söylüyorum, sıkılık olamıyor maalesef. Doktorlar da kaslar kesildiği için göbek kalır diyorlar ama yine de çok umutsuz olmamak lazım. Belki sporla tekrar sıkılık kazanabilir göbeklerimiz.


yusufunalemi

benim merakımsa göbekten ziyade şu sezeryan ameliyat izinden tamamen kurtulan var mı?
estetik dikişmiş ama halen izi duruyor.??göbek yerine bir izden rahatsız olan benden başka biri var mı bir de onu merak ediyorum:)Aysegul_Yagmur_Irmak

Kesinlikle!!! Ben mesela! Sanırım bünye de etken bu konuda, bendeki iz de beni çok sinir ediyor, gıcık bir şey. Senin hala geçmedi mi yoksa? :( O zaman ben de geçsin diye beklemeyeyim hiç.


ozguranne

Beni izden çok o bölgedeki hissizlik rahatsız ediyor. Giderek azaldı ama yine de tuhaf bir his. 


sadeceanne

Bana doktorum o bölgede hissizlik olacağını söylememişti, doğumun ertesi günü koridorda sürünerek hemşirelere gidip dedim ki "Bir terslik oldu galiba, ben dikiş bölgemi hissedemiyorum??" Hemşire dedi ki "E siz sezaryen oldunuz, çok normal". Bende de var aynı his (hissizlik), azalsa da garip bir duygu. Tamamen geçmeyecek gibi geliyor..elif_alya

evet çok tuhaf geliyor insana.ilk başlarda daha bir kötüydü..tahta gibi senin vücudun ama diil gibi..
6 ay civarında oldukça azalır diyolardı ama benim hala hemen hemen aynı şekilde devam ediyor hissizlik..


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bende o hissizlik çok kısa sürmüştü, sizin de geçer yakında bence. Ama dikişte bir karıncalanma, elektrik çarpması gibi bir şey oluyor elleyince. Şimdi ikincide ona paralel bir kesi daha olacak. :(Cevaplamak için Üye ol