hastalık gelmeden..

emp soruyor: 8

kızımın hafif burnu akmaya başladı. sık sık hapşuruyor. hastalık geliyor. böyle durumlarda neler yapıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ozgu_naz

tonimer serum fizyolojik ve sıkı bir burun içi temizliği


lopikcim

:-( 1 haftadır o dediklerini yapıyorum  turkuaz ,bir türlü geçmedi akıntısı, antigripal ilaç da veriyorum üstüne ,yok yok..gecelerimiz kabusa döndü, nefes alamıyor, emziği bırakmıyor ki ağızdan nefes alsın..sanki çeşmenin zıvanası bozuldu akıyor da akıyor..ne olur mucizevi bir şey söyleyin de geçireyim kızımın burun akıntısını artık..O da yoruldu biz de....


emp

geçmiş olsun. umca solüsyon önerdiler. henüz kullanmadım. deneyen var mı?

ateşi de yükselmeye başladı. doktora götürücem uyanınca.
benden geçti sanırım. bir haftadır hastayım. serum takıldı. bir kutu antibiyotik ilaç bitti. yine geçmedi. 2. tur antibiyotik tedavime başladım..


lopikcim

umca yı bağışıklığı geliştirmek için veriyorlar diye duydum, hasta olduktan sonra pek işe yaramıyor dedi burdaki eczacı:-( geçmiş olsun size deveysel

ben hemen bir limonu sıkar içerim.oğluma da biraz su ve balla karıştırarak veririm.ben de işe yarıyor


ozdenin_oykusu

sinomarin sprey ve peditusa başlıyoruz.basitse 3 günde en fazla 5 günde geçiyor


emp

doktora gittik. antibiyotik yazdı ama 48 saat bekleyin başlamadan önce dedi. bu arada peditus, burun spreyi, ateş düşürücü ve umca kullanın dedi.ne tesadüf aynen bunlara başlamıştım zaten:)


ZeynepYenice

biz umca kullanıyoruz hastalığın başında isek, çoğu zaman işe yarıyor. Ayrıca tıkalı burun içinde yaka damlası (cold-mix) kullanıyoruz. yaka damlasından gece yatmadan önce ya yastığna yada piyamasının omuz başına bir iki damla damlatıyoruz gece daha rahat nefes almasını sağlıyor..


Cevaplamak için Üye ol