yürürken ıce basıyor

keremseda soruyor: 4

oglum 3 yasına basmak üzere,yürüken ayagı ıce basıyo,daha önce ortapedıye götürdüm,önemlı olmadıgını,zamanla düzelecegını söyledı ama ıcım rahat degıl,böyle bı durumla karsılasan var mı arkadaslar,ne yapmam gerek bılmıyorum,bı seylere gec kalmakıstemıyorum..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


poyraz_ege

benim oglumda da ayni sorun var. doktorlar bizim icin de sorun olarak gormediklerini soylediler. tek yapmaniz gereken cok iyi kalite hatta mumkunse ortopedik ayakkabi giydirmek. ben genelde ortopedik aliyorum. bazen seklini begendigim icin aldigim diger ayakkabilarla daha bozuk yurudugunu fark ettim.

endiselenmeyin, buyudukce gececektir. gecmese bile saglik acisindan bir sorun olmadigi taktirde ne onemi var ki :) hos ben de takmis durumdayim ama kendime de ayni seyleri soyluyorum..


Marlasinger

5 yaşına kadar normal diye biliyorum benim oğlumda ilk yürümeye başladığında içe basıyodu çocuk doktorumuz öyle demişti şu anda daha iyi.Endişlenmene gerek yok bence.


meycan

Bizde de sağ ayakta biraz var. Doktor ciddi boyutta olmadığını, gözlemlememizi söyledi.


didoba

Benim oğlumda da aynı problem var. Doktor bize ortopedik ayakkabı önermedi. topuk kısmı sert ama tabanını çocuğun kendi eğebileceği yumuşaklıkta ayakkabı önerdi. evde asla ayakkabı giydirmememizi mümkün olduğunca parmak uçlarında yürütmemizi söyledi. parmak uçlarında yürüyerek alt bacak kasları güçlenip, güçlendikçe ayak tabanını yukarı çekermiş.Cevaplamak için Üye ol